Šílený Brad Pitt: Neustálé neshody s režisérem vyústily házením židlí!

V nově vydaných memoárech „Hits, Flops, and Other Illusions: My Forty-Year Hollywood Career“ sdílí režisér Edward Zwick fascinující zážitky ze své dlouhé režisérské kariéry. Příhody z natáčení „Legendy o vášni“, kde měl hlavní roli Brad Pitt Zwick uvádí, že mezi ním a Pittem nevznikla žádná soudržnost, což přineslo mnoho napětí na place.

View this post on Instagram

A post shared by Brad Pitt (@bradpittofflcial)

Neshody ohledně charakterizace postavy

Hlavním bodem sporu bylo rozdílné vnímání postavy Tristana, kterého Pitt ztvárnil. Tyto rozpory často vedly k ostrým výměnám mezi Pittm a Zwickem. Díky tomu byla atmosféra při natáčení často velmi napjatá, a dokonce i filmový štáb se držel stranou, pokud si Pitt a Zwick potřebovali „vyjasnit“ věci.

Čtěte také: Co vidíte na obrázku jako první? Určuje to vaši osobnost

Zwick ve svých zápiscích popisuje Pitta jako proměnlivého, zvláště když cítil frustraci. Dále vyjadřuje obavy ohledně jeho schopnosti zvládnout emocionálně náročné scény. Připomíná incident, kdy nebylo jasné, kdo začal křičet nebo kdo hodil první předmět, což bylo během běžné natáčení.

Pittova snaha opustit projekt

Zwickovy memoáry také odhalují, že Brad Pitt krátce po začátku práce na filmu „Legenda o vášni“ chtěl projekt opustit. Producent Marshall Herskovitz však dokázal Pitta přemluvit, aby zůstal, což naznačuje začátek větších vnitřních konfliktů u Pitta.

Zwick připouští, že byl na Pitta příliš náročný v požadavku projevovat emoce před kamerou. Čím více ho tlačil, tím více Pitt odporoval. Zwick vzpomíná na situaci, kdy se pokusil dát Pittovi pokyny před celým štábem, což se ukázalo jako nevhodné a Pitt reagoval velmi ostře.

Ego versus úspěch

Zwickovo přiznání naznačuje, že v centru konfliktu stálo ego obou stran. Každý měl vlastní vizi postavy a to přetvořilo natáčení v boj o vliv a kontrolu. Přes všechny neshody se „Legenda o vášni“ stala velkým úspěchem pro oba, Pitta i Zwicka, a oba si z této zkušenosti odnesli cenné lekce.

Edward Zwick je uznávaný režisér s bohatou filmografií, která zahrnuje filmy jako „Poslední samuraj“, „Krvavý diamant“, „Láska a jiné závislosti“ a „Zkouška ohněm“.