Silnice byly zapadané a tak se muž rozhodl, že si cestu zkrátí lesem. Ještě že to udělal, jelikož zde nalezl něco, čemu nemohl uvěřit. Co se zde válelo jenom tak pohozené? Ani on to nechápal

Sněhová vánice někdy opravdu dokáže znepříjemnit život většině z nás. Své o tom ví například i muž z Ameriky, který se potřeboval akutně dostat do práce, nicméně silniční doprava následkem velkého množství sněhu kolabovala a proto se rozhodl nepřízeň osudu řešit pěší chůzi skrze přilehlý les u jeho domu. Jak sám později zjistil, možná to byl zásah shora, protože co posléze v lese objevil, skutečně nikdo nečekal. Lidská krutost se totiž opět přihlásila o slovo a na opuštěném místě se v zimě choulila dvojice roztomilých kočiček, které zřejmě jejich páníček již nechtěl opečovávat. Co se s nimi nakonec stalo?

Všechno zlé je k něčemu dobré

Otec od rodiny musel stejně jako každý den odjet brzy ráno do zaměstnání, aby ostatní členy domácnosti dokázal uživit. Jenže sněhová vánice byla proti a silnice rozhodně nebyly sjízdné, navíc se na nich utvořilo mnoho kolon následkem neukázněné jízdy řidičů a četných dopravních nehod. Nezbývalo mu tedy nic jiného, že se do práce dostat jiným způsobem.

Oblékl na sebe tedy teplé oblečení a vyrazil vstříc závějím skrze blízký les, z čehož v první chvíli rozhodně neměl radost. Jak se ale později ukázalo, možná jej do lesa poslal sám Bůh. Proč? Uprostřed ničeho totiž znenadání zahlédl tajemnou bedýnku, která vyluzovala zvláštní zvuky. Jednalo se o jediný náznak života v temném lese, takže to muže zákonitě překvapilo a musel hned zjistit, o co se to vlastně jedná.

Čtěte také: Vyrobte si tento elegantní koš z lana. Žádné šití a žádná větší námaha.

Překvapení v podobě dvou přírůstků do rodiny

Když muž došel až k bedýnce, zvuky z ní neustále nabíraly na intenzitě. V podstatě to prý vypadalo jako srdceryvný pláč. Na okraji bedýnky objevil misku na jídlo a cíp teplé deky. To však nebylo jediné, co se uvnitř nacházelo. Po bližším prozkoumání zjistil, že na něj volaly dvě na kost promrzlé kočičky v zuboženém stavu! Muž si nicméně myslel, že někde v blízkosti se nachází jejich majitel, takže v cestě do zaměstnání pokračoval. Když poté přišel domů, svěřil se se svým nálezem synovi a vzal jej na procházku lesem, aby se přesvědčil, jestli bedýnka zmizela.

Když oba dorazili na místo určení, zjistili, že koťátka jsou stále na svém místě a nikdo o ně zřejmě nestojí. Proto neváhali a okamžitě s nimi pelášili domů, kde jim poskytli teplo domova a dostatek krmiva. O svém zážitku se syn pochlubil na sociálních sítích, kde uvedl, že pohled na kočky mu skutečně trhal srdce a proto s otcem okamžitě vzali zvířátka pod svou střechu i ochranu.

Ty byly nejdříve pěkně vyděšené, jelikož s nimi zřejmě nebylo zacházeno v rukavičkách. Po dostatku jídla a teplé koupeli ovšem pookřáli a začali svým novým majitelům děkovat předením a otíráním se o ně. Rodina své nové mazlíčky pojmenovala „Tango a Cash“ podle stejnojmenného filmu se Silvesterem Stallonem a Kurtem Russelem. Bývalým majitelům zároveň vzkazují, že kočky nejsou věc na jedno použití a ať si příště raději nic nepořizují!