Skleník můžete mít i ve svém domově. Potřebujete k tomu jen PET lahev

Plastové lahve všech velikostí můžete velmi efektivně využít na své zahradě, balkoně nebo terase. Jsou totiž jedinečnou možností, jak si doma vyrobíte vlastní mini skleník pro pěstování sazenic. Během pouhých 5 minut můžete proměnit plastovou lahev, kterou byste normálně vyhodili, do jedinečného místa pro pěstování nových rostlin, které vám přinesou hodně radosti i užitku. Jak na to?

První způsob přípravy lahve pro pěstování sazenic

Při výrobě máte dvě možnosti. Vezměte pětilitrovou nádobu s plochými stranami. Odšroubujte víčko a uprostřed prořízněte hrdlo pilkou. Potom si připravte velký nůž, který nepoužíváte na vaření nebo vysouvací nůž. Na každé straně udělejte řezy ke dnu láhve. Dno musíte nechat v jednom kuse. Výsledkem budou dvě poloviny, které bude spojovat spodní část.

https://smakdnia.pl/

Spodní polovinu lahve naplňte půdou, kterou potřebujete pro pěstování rostlin dle vlastního výběru. Víčko z lahve nevyhazujte. Pomůže vám udržet obě poloviny lahve pohromadě. Díky tomu vám vznikne malý, ale velmi šikovný skleník. Pro počáteční růst sazenic se jedná o jedinečnou možnost, která vám zabere velmi málo místa.

Čtěte také: Kávová sedlina nepatří do koše, ale k rajčatům

https://smakdnia.pl/

Druhý způsob přípravy lahve pro pěstování doma

Existuje ještě jedna možnost, jak si můžete z pětilitrové plastové lahve vyrobit miniaturní skleník. Lahev rozřízněte nožem po celé délce. Rozřízněte také dno, ale ne uprostřed. Lahev musíte rozdělit na 1/3 a 2/3 poměru. Hrdlo lahve neřezejte. Musí zůstat spojené, aby tato metoda mohla dobře fungovat.

https://smakdnia.pl/

Tato jedinečná stavba bude skvěle fungovat pro pěstování sazenic. Horní (menší) část bude fungovat jako víčko, které se snadno odklopí v případě, že budete potřebovat do malého skleníku umístit zeminu, zálivku nebo čerstvý vzduch. Pro udržení skleníku v zavřeném stavu použijte gumičku.

https://smakdnia.pl/

Uvidíte, že vám doma budou růst úžasné rostliny, které potom snadno přesunete do květináče, truhlíku nebo na zahradu.

https://smakdnia.pl/

Zdroj: smakdnia.pl/