Škodliviny ve vzduchu útočí i u Vás doma! Pořiďte si rostliny, které Vám vytvoří čerstvý vzduch. -
Menu

Škodliviny ve vzduchu útočí i u Vás doma! Pořiďte si rostliny, které Vám vytvoří čerstvý vzduch.

V roce 1989 zahájila společnost NASA studii čistého ovzduší, aby zjistila, které rostliny pro domácnost jsou nejlepší pro čištění vzduchu. Jak ukázal výzkum, vnitřní vzduch obsahuje velké množství škodlivých chemikálií, jako je benzen, trichlorethylen, amoniak a další. Vědci NASA však tvrdí, že určité rostliny v domácnosti mohou poskytnout cennou zbraň v boji proti stoupajícímu znečištění ovzduší. Některé takové rostliny dokáží absorbovat až 85 % potenciálně škodlivých plynů, vyčistit vzduch uvnitř Vašich domovů, vnitřních veřejných prostorů a kancelářských budov.

Podle výzkumu jsou znečišťující látky uvnitř domácností, které ovlivňují Vaše zdraví:

  • Formaldehyd: Nalezen v dřevotřískových deskách a čalouněném nábytku, kobercích, cigaretovém kouři, plastovém nádobí a zemním plynu. Může způsobit alergie, podráždění sliznic, astma a různé kožní onemocnění.
  • Trichlorethylen: Nalezeno v tiskařských barvách, barvách, lacích, čisticích prostředcích na koberce a textílie, a v chlorované vodě. Tetrachlorethylen je silný karcinogen, který způsobuje podráždění očí a kůže, poškozuje játra a ledviny a vyvolává psychomotorickou agitaci.
  • Benzen: Nalezen v barvách, lacích, čisticích prostředcích,pryžovém a cigaretovém kouři. Tento karcinogen, který se hromadí v tukové tkáni, může způsobit leukémii, nervové vzrušení (jako je to způsobené alkoholem), dušnost a křeče. Snižuje také krevní tlak.
  • Amoniak: Nachází se v počítačových součástech, cigaretovém kouři a čistících prostředcích pro domácnost. Způsobuje suché a bolestivé hrdlo a kašel, vyvolává bolest na hrudi a otoky hrtanu a plic.
  • Xylén: Používá se k výrobě plastů, laků a lepidla. Xylén lze nalézt také ve výfukových plynech vozidel, v kožených produktech a tabákovém kouři. Dráždí kůži, oči a dýchací cesty.

Protože jsme přesvědčeni, že domácí rostliny jsou víc než jen krásná dekorace. Zde je patnáct rostlin, ze kterých byste si měli vybrat aspoň jednu a zvážit její pěstování ve Vašem domě, aby byl u Vás doma lepší a zdravější vzduch.

Anthurium andraeanum (flamingo lilie)

Flamingo lilie je skvělá při hydrataci vzduchu a saturaci s vodními parami. Tato rostlina také absorbuje xylen a toluen a přeměňuje je na neškodné látky.

Gerbera Jamesonii

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk

Toto jídlo si dávejte každý den k snídani. Díky němu budete jaké zázrakem ztrácet tukové zásoby

ZAJÍMAVOSTI
Hubnutí už dávno není založeno na odpírání jídla. Tedy na tom, že se musí hladovět, jinak člověk nezhubne. Realita je…

Co se stane, když namočíte hrnek do lázně s lakem na nehty? Hrůza nebo krása? Přesvědčte se sami

TIPY A TRIKY
Malování na hrnečky je technika, která je velmi známá a také velmi populární. na druhou stranu ne každý má talent…

Existují rakovinotvorné předměty? Ano! Dost možná je máte doma. Podívejte se, které to jsou

DOMÁCNOST
Rakovina dnes nemusí člověku hrozit jenom z toho, co jí, nebo z toho, že kouří, popřípadě třeba také z toho, v jakém žije prostředí.…

6 tipů japonského mistra! S těmito cviky už nebudete vědět, co to je bolest zad!

CVIČENÍ
"Správné držení těla je zárukou zdraví," uvedl známý japonský léčitel Katsudzo Nishi. Domníval se, že člověk může léčit sám sebe…

Když se naučíte tento recept na domácí Raffaelo, už nikdy po něm nesáhnete v obchodě

RECEPTY
Kdo by si někdy nerad pochutnal na něčem sladkém ... Někdo častěji, někdo jen výjimečně. Do které skupiny patříte vy?…

7 brilantních triků, jak mít dokonale čistou koupelnu! Garantujeme Vám, že tahle čistou jste ji ještě neměli!

DOMÁCNOST
Udržování koupelny čisté není snadný úkol a vyžaduje to spoustu času a úsilí. Vlasy ucpané odtoky, plíseň milující vlhkost, špinavé…

Víte, k čemu všemu můžete využít kávu? Ve skutečnosti tato surovina neslouží pouze k pití!

Nezařazené
Miliony lidí po celém světě upřednostňují kávu na jakýkoli způsob. Existuje mnoho možností - espresso, s mlékem, nebo bez mléka,…

Lékaři varují: Toto se děje s Vaším tělem, když si nanesete lak na nehty! Tyto látky jsou mnohem škodlivější, než jsme si mysleli!

ZAJÍMAVOSTI
Všechny ženy mají rády upravené nehty, ať už oblíbené gelové nehty nebo klasickou manikúru doplněnou lakem. Pěkně upravené nehty na…

Nemůžete spát a cítíte se unavení? Zkuste usínat tak, že si dáte citrón se solí k hlavě třeba v odpoledních hodinách!

ZAJÍMAVOSTI
  Citrón! Každý ho známe. Je to nejlepší a nejdravější potravina na vitamin C. Citrón je skvělý, anionický a čistí…

7 znamení, že Vaše tělo usilovně volá o pomoc. Měli byste být ke svému tělu pozorní!

TIPY A TRIKY
Naše tělo je dokonalým mechanismem, kde se hodně věcí stává současně. A někdy nám dává známky toho, že potřebuje pomoc.…