Domů DOMÁCNOST Škodliviny ve vzduchu útočí i u Vás doma! Pořiďte si rostliny, které...

Škodliviny ve vzduchu útočí i u Vás doma! Pořiďte si rostliny, které Vám vytvoří čerstvý vzduch.

V roce 1989 zahájila společnost NASA studii čistého ovzduší, aby zjistila, které rostliny pro domácnost jsou nejlepší pro čištění vzduchu. Jak ukázal výzkum, vnitřní vzduch obsahuje velké množství škodlivých chemikálií, jako je benzen, trichlorethylen, amoniak a další. Vědci NASA však tvrdí, že určité rostliny v domácnosti mohou poskytnout cennou zbraň v boji proti stoupajícímu znečištění ovzduší. Některé takové rostliny dokáží absorbovat až 85 % potenciálně škodlivých plynů, vyčistit vzduch uvnitř Vašich domovů, vnitřních veřejných prostorů a kancelářských budov.

Podle výzkumu jsou znečišťující látky uvnitř domácností, které ovlivňují Vaše zdraví:

  • Formaldehyd: Nalezen v dřevotřískových deskách a čalouněném nábytku, kobercích, cigaretovém kouři, plastovém nádobí a zemním plynu. Může způsobit alergie, podráždění sliznic, astma a různé kožní onemocnění.
  • Trichlorethylen: Nalezeno v tiskařských barvách, barvách, lacích, čisticích prostředcích na koberce a textílie, a v chlorované vodě. Tetrachlorethylen je silný karcinogen, který způsobuje podráždění očí a kůže, poškozuje játra a ledviny a vyvolává psychomotorickou agitaci.
  • Benzen: Nalezen v barvách, lacích, čisticích prostředcích,pryžovém a cigaretovém kouři. Tento karcinogen, který se hromadí v tukové tkáni, může způsobit leukémii, nervové vzrušení (jako je to způsobené alkoholem), dušnost a křeče. Snižuje také krevní tlak.
  • Amoniak: Nachází se v počítačových součástech, cigaretovém kouři a čistících prostředcích pro domácnost. Způsobuje suché a bolestivé hrdlo a kašel, vyvolává bolest na hrudi a otoky hrtanu a plic.
  • Xylén: Používá se k výrobě plastů, laků a lepidla. Xylén lze nalézt také ve výfukových plynech vozidel, v kožených produktech a tabákovém kouři. Dráždí kůži, oči a dýchací cesty.

Protože jsme přesvědčeni, že domácí rostliny jsou víc než jen krásná dekorace. Zde je patnáct rostlin, ze kterých byste si měli vybrat aspoň jednu a zvážit její pěstování ve Vašem domě, aby byl u Vás doma lepší a zdravější vzduch.

Anthurium andraeanum (flamingo lilie)

Flamingo lilie je skvělá při hydrataci vzduchu a saturaci s vodními parami. Tato rostlina také absorbuje xylen a toluen a přeměňuje je na neškodné látky.

Gerbera Jamesonii

Kam dál?

Muži prozradili, co je na ženách nejvíce odpuzuje… Zde je jejich 8 tipů!

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

Další články