Skončila na vozíku a manžel ji a jejich čtyři děti opustil. Dnes chodí a začíná zase žít naplno!

Rioně Kelly z Halifaxu ve West Yorkshiru bylo pouhých 34 let, když prodělala mrtvici. A nejen to, ve chvíli, kdy se probrala v nemocnici na ni čekal invalidní vozík a vědomí, že se s ní chce manžel rozvést. Právě na nemocničním lůžku si totiž uvědomila, co vlastně jí ten den ráno manžel Richard říkal. Mluvili spolu o rozvodu, když tu náhle ztratila vědomí. Postihla ji mozková příhoda, při které ochrnula od krku až dolů. Šance na uzdravení? Mizivé. To by ale nebyla Riona, aby se nepostavila osudu tváří v tvář!

Čtrnáct dlouhých let s Richardem

Ten den byl jako každý jiný, Riona se starala o děti a domácnost, když jí manžel chtěl říci něco zásadního. Další momenty už měla v mlze, dostala totiž ve svých 34 letech mrtvici. Když se po pěti dnech v nemocnici probrala, věděla jen, že ji Richard opustil. Musela se tak vyrovnat s ochrnutím i se ztrátou partnera. Nyní už na tento čas vzpomíná jinak, ale bylo to velmi nešťastné období, zdálo se, že se už na vlastní nohy nepostaví a nikdy nebude moc chodit. Začala s rekonvalescencí, která měla trvat přibližně rok.

Po roce stále na vozíku

„Sílu mi dodávaly mé děti, to všechno pro ně,“ říká žena, které lékaři po roce nedávali žádnou naději, protože léčba neprobíhala podle představ. „Nechtělo se mi ani žít, ale všichni mě podporovali, hlavně pacienti kolem mě. A pak také moje úžasné děti.“ Riona cvičila každý den dlouhé hodiny během fyzioterapeutických sezení. Dva týdny po ortelu lékařů, že už chodit nebude, se postavila a udělala první krůček.

Čtěte také: Neuvěřitelných 35 kilo dole! Pavla Tomicová zhubla a opět tancuje!

Další čtyři měsíce léčby

Byly dny, kdy Riona cítila beznaděj, ale pak každý úspěch vedl k touze udělat ještě krok navíc. „Prvních 16 kroků jsem šla skoro půl hodiny, ale děti mi byly oporou,“ s dojetím podotýká Riona. Po dalších čtyřech měsících v nemocnici konečně dorazila domů a převzala péči o děti a domácnost, o vše se v mezičase staral její bývalý manžel.

Začala také cvičit s osobním trenérem Keithem Masonem, bývalým elitním ragbistou. Po krátkém čase se do sebe zamilovali. Riona má tak vedle sebe nejen úžasného muže, ale také už šest dětí, jsou zase rodina.

Zdroj: newsitamea.gr