Menu

Skořápky z vajec nevyhazujte. Budete se divit, k čemu vám mohou být prospěšné

Každý, kdo používá a jí vejce, má jasně danou rutinu. Takovou, že vaječná skořápka musí v podstatě vždycky skončit v koši. Jak se ale ukazuje, není top ideální postup. Skořápky se na první pohled sice mohou jevit jako odpad, ale na pohled druhý již odpadem rozhodně nejsou. A ani nebudou. Pokud vejce používáte často, tak skořápky nevyhazujte. Mějte speciální nádobu, kde je uchovávejte. A k čemu? Jistě vás budoucí vyžití něčeho tak obyčejného překvapí.

K čemu skořápky? K dokonalým dekoracím

Jistě si říkáte, jak by bylo zajímavé, kdybyste svůj byt nebo dům zajímavým způsobem vylepšili hlavně po estetické stránce. A nejenom, že není nutné nic kupovat, ale není nutné ani nijak více investovat peníze. To proto, že vám pomohou právě skořápky od vajíček. Pokud vám to přijde zvláštní používat na dekorace v podstatě odpad, potom si vzpomeňte na období Velikonoc. To se vařená vejce barví a jedí a samotné skořápky se po takzvaném vyfouknutí používají také jako dekorativní předmět. My přicházíme se zajímavou inovací, kdy se nemusíte trápit s vyfukováním vajíček ale použijete jakkoliv rozbitou skořápku. V tom je daný postup unikát.

Co budete potřebovat?

Je to jednoduché. To hlavní si již jistě poctivě dáváte stranou, jelikož máme na mysli to, že to budou právě skořápky z vajec. Kromě nich je třeba mít k dispozici také kousek jakéhokoliv nádobí a lepidlo. Je to všechno? Ano, je. Nic více nepotřebujete a přesto se vám podvede vytvořit něco, co bude na první pohled úchvatné. Stačí jenom trocha fantazie a estetiky. A také nutnost pokračovat dále ve čtení, jelikož sice víte, že vytváříte zajímavou dekoraci. Co ale ještě nevíte, to je unikátní postup, jak na samotnou realizaci.

Skořápky nalámejte na menší kusy

První krok je jasný. Skořápky je třeba nalámat na menší kusy. Zde záleží na vás, jak velké preferujete. Pokud větší, tak mohou mít velikost v rozmezí 0,5 – 1 centimetr. Stejně tak je ale lze doslova rozdrtit na milimetrové kousky, které se k tvorbě dekorací také hodí. K tomuto je vhodné použít třeba paličku, stejně jako pomůže dnes jasná a známá klasika, kterou je populární hmoždíř.

Vezměte lepidlo a lepte

A co dělat nyní? Stačí si vzít lepidlo a kousek z něho nanést na kus nádobí, které budete chtít ozdobit. Může se jednat o různé talířky, může se jednat o mísy, stejně jako to mohou být třeba také džbány, ale i cokoliv jiného, co vám doma nepřipadá tak hezké a budete to chtít vylepšit. Jakmile máte lepidlo naneseno, již může přijít na řadu postupné přikládání skořápek, které díky tomu přilepíte na požadované místo. A zde už necháme plný průchod jenom a právě vaší fantazii, které se meze nekladou.

Podpořte jedinečnou barevnost

Každý takto vytvořený kousek dekorace zaujme především tím, že se jedná o věc, která je opravdu originální. To proto, že každý kus nalámané skořápky bude mít jiný tvar i velikost. Toho se při velkovýrobě dekorací nikdy nedosáhne. Také nezapomínejme na to, že je možné celu krásu podpořit i zajímavými barevnými variacemi.

Ty mohou plynout už ze samotného výběru vajec v obchodě. Doporučujeme kupovat nejenom ta klasická, s lehce nažloutlou barvou. Na tvorbu dekorací se budou hodit i vejce zcela bílé. Zkuste také koupit unikátní kropenatá, která mohou být i křepelčí. To vše zajistí, že vytvořená mozaika bude působit velmi originálně.

Fantazii se meze nekladou ani tím, že jednotlivé kousky skořápek nabarvíte. To se hodí ve chvíli, kdy chcete vytvářet dokonalá umělecká díla. V podstatě lze vytvářet i různé barevné mozaiky, které budou následně vypadat jako kompletní obraz. A to z věci, které většině domácností pouze vyhazuje. A je to škoda.

Tisk

Co jste (možná) nevěděli o zeleném čaji

DŮM A ZAHRADA
Zelený čaj je nápoj oblíbený a velice zdravý. Hodně lidí však o jeho blahodárných účincích nemá ani ponětí. Při čtení…

Zazimování bazénu je důležitější než si myslíte! Jak na to?

DŮM A ZAHRADA
Venkovní bazény jsou neodmyslitenou součástí pohodového léta. Pokud si ovšem chcete užívat relaxu i příští rok, bazén musíte správně zazimovat. Nafukovací bazény…

10 chyb, které všichni děláme při uklízení domácnosti!

DOMÁCNOST
Je tu spousta věcí, pokud jde o úklid a udržování domácnosti! Kromě mytí nádobí, praní prádla, čištění a údržby spotřebičů,…

Tak po tomto suchém létu, tento trik uvítáte! Krásný trávník za pár dní!

DŮM A ZAHRADA
Letos můžeme s jistotou říci, že je jedno z nejsušších lét za posledních x desítek let. To se však podepsalo…

Vypadají radiátory ve Vašem bytě tragicky? Podívejte se, co z nich můžete vytvořit

DOMÁCNOST
Pokud bydlíte v bytě stejně jako já, je dost pravděpodobné, že v každé místnosti máte radiátor. Problém je, že ty…

Architektka z Anglie proměnila opuštěnou veřejnou toaletu na dům svých snů!

DŮM A ZAHRADA
Casa Milà (nebo La Pedrera) od Antoniho Gaudí je jednou z nejnavštěvovanějších budov na světě, známou svým surrealistickým a nekonvenčním…

Co jste (možná) nevěděli o zeleném čaji

DŮM A ZAHRADA
Zelený čaj je nápoj oblíbený a velice zdravý. Hodně lidí však o jeho blahodárných účincích nemá ani ponětí. Při čtení…

Toto je má tajná přísada, po které mé květiny rostou abnormální rychlostí!

DŮM A ZAHRADA
Ne každý ví o všech úžasných aplikacích a výhodách octa. Ukázalo se, že je ideálním pomocníkem v péči o zahradní…

10+ neobvyklých způsobů, jak využít běžné věci každodenní potřeby!

DOMÁCNOST
"Běžný" znamená "nic zvláštního" - a my jsme zvyklí na to, že se díváme na naše okolí normálním a ne…

Čajové sáčky nevyhazujte. Když s nimi pohnojíte zahradu, budete překvapeni

DŮM A ZAHRADA
Čaj je velmi populárním nápojem po celém světě. V souvislosti s jednoduchostí přípravy a také samotného pití se dnes čaj prodává v sáčcích.…