Slavný herec a dabér Jiří Štěpnička slaví své 77. narozeniny! Pojďme se podívat na život tohoto talentovaného člověka!

Významný český herec Jiří Štěpnička dnes slaví své 77. narozeniny. Jeho kariéra, plná úspěchů a významných rolí, je zářným příkladem jeho výjimečného talentu. Jeho rodiče, matka slavná herečka Jiřina Štěpničková a otec malíř Jan Samec, mu dali skvělé základy pro jeho uměleckou dráhu.

Youtube

Začátky kariéry

Jiří Štěpnička se rozhodl následovat stopy své matky a vydat se na hereckou dráhu. Po absolvování pražské DAMU v roce 1969 začal budovat svou kariéru s velkým nadšením a odhodláním.

Během svého působení na DAMU se ukázal jako výjimečně talentovaný herec. Získal si své první fanoušky a začal se objevovat v různých divadelních produkcích. Jeho herecký projev a schopnost vcítit se do různých rolí mu rychle zajistily pozornost divadelního světa.

Čtěte také: Muž zdědil dům z roku 1860 a provedl kompletní rekonstrukci

Úspěch v dabingu

Jiří Štěpnička se neomezoval pouze na divadelní scénu. Vynikal také v oblasti dabingu, kde svůj hlas propůjčil mnoha slavným hercům. Jeho hlas známe například z filmů s Harrisonem Fordem, Michaelem Douglasem a Stevenem Seagalem.

Jeho schopnost přenést emoce a osobnost postav na plátno skvěle doplňuje jeho herecké dovednosti. Díky tomu získal ocenění Františka Filipovského za nadabování Mela Gibsona ve filmu „Po čem ženy touží“ z roku 2002.

Youtube

Osobní život

Jiří Štěpnička byl po absolvování DAMU šťastně ženatý se svou láskou Janou. Jejich manželství trvalo 57 let, ale před dvěma lety tragicky zemřela. Jiří Štěpnička se tak stal vdovcem a ztráta manželky ho velmi těžce zasáhla.

Po smrti manželky se snaží vyrovnat s touto těžkou ztrátou. Jeho děti, syn Jakub a dcera Judita, mu v této obtížné době poskytují oporu a podporu.

Youtube

Šťastné narozeniny!

Se svým talentem, pracovitostí a oddaností k umění obohacuje naši filmovou a divadelní scénu. Přejeme mu mnoho štěstí, zdraví a dalších úspěchů v jeho kariéře i osobním životě.

Jiří Štěpnička a jeho dílo nám připomíná, jak důležitá je vášeň a láska k tomu, co děláme. Jeho příběh je inspirací pro všechny, kteří touží uspět ve svém oboru a dosáhnout výjimečnosti.

Zdroj: Zivot.org