Slavný herec Orlando Bloom měl v dětství děsivou nehodu! Zlomil si páteř a málem skončil na vozíku!

Hollywoodský herec Orlando Bloom prožil ve svém mládí skutečně děsivé chvíle, kdy mu hrozilo, že už nikdy nebude moci chodit. Při nešťastné příhodě v Londýně si totiž zlomil páteř a lékaři zpočátku nevěděli, zda se z tak vážného zranění vůbec zotaví. Bloomův příběh je neuvěřitelným příkladem síly lidského ducha a odhodlání překonat zdánlivě nepřekonatelné překážky.

Ačkoliv se dnes řadí mezi uznávané a úspěšné filmové hvězdy, jeho cesta k slávě nebyla rozhodně jednoduchá. V roce 1998, když mu bylo pouhých 20 let, skončil málem na invalidním vozíku po pádu z balkonu, při kterém si způsobil téměř úplné přerušení míchy. Následovalo několik měsíců boje o znovunabytí základních pohybových funkcí a nepředstavitelné psychické utrpení. Jak se však mladý herec vypořádal s touto těžkou životní zkouškou a jak se mu podařilo znovu nastartovat slibně se rozvíjející hereckou kariéru? To vše se dozvíte v tomto fascinujícím příběhu.

Osudná nehoda v Nottingu Hillu

Všechno začalo jednoho osudného dne v roce 1998, kdy dvacetiletý Orlando Bloom navštívil svého kamaráda v londýnské čtvrti Notting Hill. Jeho přítel se právě nastěhoval do nového bytu, ale nedokázal otevřít dveře na terasu. Bloom se nabídl, že pomůže, a rozhodl se dveře prostě vykopnout zvenčí. V tu chvíli ho však napadla šílená myšlenka.

Podíval jsem se z okna… a říkám si: To bych mohl prostě skočit. To není problém,“ vzpomíná Bloom na onen fatální okamžik. Bez dalšího přemýšlení tedy vyskočil z okna a snažil se zachytit o kus kovu, přes který by se vyšplhal na terasu. Tato riskantní akce se však nevydařila – herec spadl a přistál na balkoně bytu v prvním patře.

View this post on Instagram

A post shared by Greg Williams (@gregwilliamsphotography)

Těžké zranění a boj o zotavení

Bloom dopadl mezi zábradlí s hroty a starou pračku. Přivolaní záchranáři museli nejprve vykopnout dveře do neobývaného bytu v prvním patře, než se k němu mohli vůbec dostat. Mladý herec byl v kritickém stavu a nejbližší nemocnice byla přeplněná, což přimělo záchranáře, aby ho urychleně převezli do nemocnice v severním Londýně.

Máme tu dvacetiletého kluka, který už možná nikdy nebude chodit, pokud ho nepřijmete,“ vzpomíná Bloom na dramatické okamžiky. Cesta do nemocnice trvala neuvěřitelných pět hodin, protože sanitka musela jet „rychlostí chůze“ kvůli závažnosti jeho zranění. Bloom utrpěl téměř úplné přerušení míchy a čelil představě, že bude zbytek života odkázaný na invalidní vozík.

Do té doby jsem si nevážil života a smrti – toho, že nejsme nesmrtelní. Čtyři dny jsem čelil představě, že budu po zbytek života žít na vozíku. V mysli jsem se dostal na temná místa,“ popisuje herec své psychické utrpení v onom kritickém období.

Dlouhá cesta k uzdravení

Přestože Bloomovi hrozilo, že už nikdy nebude moci chodit, nakonec se z těžkého zranění zotavil. Několik měsíců po děsivém pádu musel nosit na zádech ortézu a pravidelně docházet na fyzioterapie. Tento náročný rehabilitační proces mu však postupně pomohl obnovit základní pohybové funkce.

Dnes už mu nebezpečný pád připomíná pouze jizva na zádech. Bloom se plně zotavil a mohl se vrátit k rozvíjení své slibně se rýsující herecké kariéry. Stal se jednou z největších filmových hvězd současnosti a jeho příběh je příkladem neuvěřitelné lidské vůle a odolnosti.

Hollywoodská hvězda

Přestože Bloomovi hrozilo, že jeho herecká dráha skončí dřív, než vůbec začala, nakonec se mu podařilo naplno rozvinout svůj talent a prosadit se v Hollywoodu. Po zotavení z vážného zranění pokračoval v budování úspěšné herecké kariéry a dnes patří mezi nejznámější a nejžádanější filmové herce.

Velký zlom v jeho kariéře přišel v roce 2001, kdy ztvárnil hlavní roli v fantasy trilogii Pán prstenů. Jako statečný elf Legolas si Bloom získal celosvětovou slávu a vydobyl si místo mezi největšími hollywoodskými hvězdami. Následovaly další výrazné role v blockbusterech jako Piráti z Karibiku nebo Trójané, které jen upevnily jeho postavení v hereckém olympu.

Zdroj: iDnes.cz