Slepá holčička uviděla svou matku poprvé až ve věku 2 let!

Nicolla Pereira je 2letá holčička, která měla ihned od narození obrovskou smůlu. Lásku své matky zná jen díky pohlazení a objetí. Nikdy ji totiž neviděla ani neslyšela. Tato malá holčička z Brazílie se totiž narodila s dětským glaukomem. Její oční tlak byl oproti běžným hodnotám neuvěřitelně vysoký. Lékaři tak potvrdili, že dívka nevidí ani světlo. Její matka se ale nevzdávala.

Matka se nenechala odradit a bojovala za zdraví své dcery

Matka malé holčičky se rozhodla, že udělá všechno pro to, aby její dcera viděla a slyšela. Dívka podstoupila mnoho vyšetření a také sedm operací, které měly napravit její zdravotní problémy. Bohužel ani jedna z nich nebyla úspěšná. Matka se proto rozhodla, že bude sdílet příběh své dcery na Facebooku. A její příběh se stal velmi rychle virálním.

https://en.goodtimes.my/

Během krátké doby rodinu kontaktoval Mezinárodní fond dětí Jackson Health Foundation, který spolupracuje s Kevin Garcia Foundation. Rozhodli se, že malé Nicolle pomohou s jejím trápením. Žádné dítě by nemělo žít bez zraku a sluchu. Během růstu, dospívání i v dospělosti by to měla hodně těžké a její matka také. Proto se rozhodli rázně zakročit.

https://en.goodtimes.my/

Osmá operace konečně přinesla výsledky

Organizacím se podařilo vybrat 17 tisíc dolarů na další operaci pro holčičku. Operace trvala 3 hodiny a měla snížit tlak v očích. Naštěstí se operace podařila a její oční tlak se snížil z 50 na 12, což je běžná hodnota. Díky tomu se holčičce za pouhých pár hodin vrátil zrak, který nikdy neměla. Její první pohled na svět byl velmi dojemný.

Okamžik, kdy lékař po operaci sundal pásky z očí, byl neuvěřitelně emotivní. Nicolla seděla na klíně své matky. Byla překvapení, že něco vidí a rozhlížela se po místnosti. Potom se setkala s očima své matky a její reakce byla k nezaplacení. Dívenka se ihned začala usmívat a dala matce pusu. Ta se neubránila slzám, protože ji její dcera viděla poprvé v životě!

Zdroj: en.goodtimes.my