Slova adoptivních rodičů by mělo slyšet každé dítě

Milující pár Matta Katie chtěli založit vlastní rodinu. Bohužel jim to nešlo tak snadno, jako jiným párům. Dlouho se snažili o těhotenství přirozeným způsobem a zkusili také umělé oplodnění. Nic nefungovalo. Proto se rozhodli vyzkoušet jiné možnosti. Ve svém domovském státě začali s procesem adopce. Je to velmi zdlouhavá cesta, ale na konci se dočkali nádherné holčičky.

Krása adopce

Adopce ve většině států trvá dlouho, protože musíte splnit hodně podmínek, projít školením a přednáškami. Krátce poté, co byl proces ukončen u tohoto páru, se stal zázrak. Ozvala se jim adopční agentura s tím, že pro ně mají novorozenou holčičku. V den porodu se biologická matka vzdala všech opatrovnických práv a Matt s Katie si mohli dítě ihned odvézt domů.

Dceru pojmenovali Natalie a ve chvíli, kdy si ji vzali domů, jí také složili slib. Něco takového by mělo zaznít z úst každého rodiče. Nezáleží na tom, jestli jste adoptivní nebo biologičtí rodiče. Všichni rodiče by měli slíbit svým dětem, že je budou vždy milovat a starat se o ně. Bohužel mnoho rodičů to nedělá a ani se svými dětmi nemluví s takovou láskou.

Čtěte také: Pes nejen nejlepší přítel, ale také zachránce. Zraněného muže zahříval celých 20 hodin

Slib adoptivní dceři

„My, Matt a Katie, bereme Natalie Grayovou jako naši nejmladší dceru. Slibujeme, že tě budeme milovat a budeme se o tebe starat, jak nejlépe dovedeme a s Boží pomocí. Slibujeme, že tě povedeme, že se s tebou zasmějeme, že s tebou budeme sdílet a prožívat všechny krásné chvíle, které nás čekají. Slibujeme, že tě budeme milovat bez ohledu na dobré i špatné časy. A nakonec ti slibujeme, že společně půjdeme po Boží cestě, abychom se pro tebe mohli stát lepšími rodiči.“

Tato slova budou jistě následovat i činy. Tito dva si vlastní dítě velmi přáli a nyní udělají všechno, aby byli těmi nejlepšími rodiči. A to by měl udělat každý rodič bez ohledu na to, kolik má dětí a jestli pochází z jejich krve. Dali jste svým dětem podobný slib, když se narodily?

Zdroj: megasvet.si