Služební pes pomohl smutnému muži na letišti

Někteří lidé jsou citlivější a vnímavější než jiní. Stejně to mají také psi i jiná zvířata. Mnoho psů disponuje velmi bystrou schopností číst emoce lidí. Cora je velmi roztomilý corgi, který v sobě nosí hodně lásky a laskavosti. Prvních sedm let jejího života přitom nebylo vůbec růžových. Naštěstí ji její majitelka zachránila a poskytla jí všechnu lásku, kterou si malá fenka zasloužila.

Malý corgi změnil život své majitelce

Madison si chtěla vzít Coru jen do pěstounské péče, než se pro ni najde stálý domov. Místo toho si ji ale nechala. Velmi rychle poznala, že je jim spolu dobře a fenka měla úžasný vliv na úzkosti mladé dívky. Z tohoto důvodu se rozhodla, že by Cora byla skvělým terapeutickým psem. Nyní společně žijí v Coeur d’Alene v americkém Idahu.

Po čase se z něj stal terapeutický pes

Madison měla problémy s úzkostí a stresem. Cora ji vždy pomáhala udržet v klidu. Potom také zjistila, že Cora má úžasný dar a dokáže velmi silně vnímat pocity jiných lidí. Pro mnoho lidí by tato vlastnost byla nepříjemná, protože bychom cítili pocity ostatních. Pro Coru je to každodenní chléb a dokáže s tím velmi dobře pracovat.

Čtěte také: Lékaři zůstali v šoku poté, co se podívali miminku do úst

https://animalchannel.co/

Fenka šla na letišti k cizinci. Proč?

Jednou během mezipřistání Cora vstala a odplížila se od své majitelky. Šla přímo k muži, který seděl sám na židli. Madison nechtěla, aby její fenka někoho obtěžovala. Muž ovšem nevypadal, že by mu malý pejsek překážel. Začal ji hladit. „Cora se ode mě během našeho šíleně dlouhého mezipřistání tiše odtáhla špičkou a vrhla se přímo vedle úplně cizího člověka.“

Madison se muži omluvila, že ho Cora obtěžuje. Ten jí řekl něco srdcervoucího. Předchozí noc mu zemřel jeho vlastní pes a muž měl zlomené srdce. Cora to musela vycítit a chtěla muže uklidnit svou přítomností. Madison je nyní ještě raději, že může tuto malou fenku corgi nazývat svým psem. Je vidět, že má přirozeně terapeutické schopnosti a dokáže je využít u všech lidí, kteří to potřebují.

Zdroj: animalchannel.co