Slyšeli jste už nový hit skupiny Kryštof, ve kterém zpíval i Karel Gott?

Nový vánoční hit vypustila kapela Kryštof do světa před několika týdny. Zpěvák kapely Richard Krajčo tak splnil svůj slib, který Karlu Gottovi dal ještě předtím, než zemřel. Vánoční píseň má být rozloučením s českým mistrem.

Karel Gott byl známý po celém světě

Naše hudební ikona odešla na věčný odpočinek před více než rokem, v našich srdcích ale i písních však zůstává dál. Zpěvák byl aktivní ve své tvorbě, i když už jeho zdraví nebylo stoprocentní. Jako hudebníka ho oceňoval celý český hudební svět, svými úspěchy se dostal až za hranice. Fanoušci ho milovali a bylo jedno, o jakou generaci se jedná.

Když přiznal těžkou nemoc, byli mu oporou nejen fanoušci, ale také jeho žena a dcery. Na konci jeho života napsal Richard Krajčo pro Gotta jedinečný hit Srdce nehasnou, který si zazpíval společně se svou dcerou. Píseň i videoklip se zapsaly do povědomí všech, kdo sledují pěveckou scénu.

Ve videoklipu Vánoční si zahrály české hvězdy

Videoklip pustil do světa Richard Krajčo před několika týdny. Okamžitě se stal oblíbeným hitem, navíc ve videoklipu figurují samé celebrity jako je Iva Janžurová, Dana Batulková nebo Alois Švehlík. V písni si zazpíval i Karel Gott, pro kterého to byl poslední počin před smrtí. Richard Krajčo mu slíbil, že písničku vydají až rok po jeho smrti. A tento slib Krajčo splnil.

Když Krajčo psal tuto píseň, myslel na ty, kteří už tu nemohou být s námi a které sám miluje. O tom všem je vánoční čas, čas strávený s rodinou a nejbližší je to nejvíc, co každému můžeme dát. Mrtví jsou tu stále s námi, jako andělé. Těm je tato písnička věnována.

Písnička má celkem pětiminutovou stopu, což ji řadí mezi nejdelší songy vůbec. Pokud se ale zaposloucháte i zadíváte, videoklip vás dojme a pět minut uteče jako pár vteřin. Z písničky sálá opravdová vánoční nálada, smích, veselí, vzpomínky na ty, co už nejsou mezi námi. Videoklip se povedl a hlas Karla Gotta v něm je krásnou vzpomínkou na jednoho z nejlepších umělců u nás.