Smuteční Hymna České Popové Hudby: Zemřela Baronka Yvonne Přenosilová, Hlas, Který Definoval Generaci

Láskaři české popové scény, dnes vám přinášíme smutné informace. Odešla ikonická zpěvačka Yvonne Přenosilová, klíčová postava českého popu 60. let, s jedinečným hlasem a šlechtickým titulem baronky. O jejím úmrtí informoval rozhlasový novinář Radko Kubičko. Zpěvaččin život ukončilo selhání organismu po chirurgickém zákroku v souvislosti s rakovinou.

Yvonne Přenosilová, zřejmě jediná česká zpěvačka s titulem šlechtičny, čelila řadě zdravotních komplikací. Zmiňovala časté bolesti zad v důsledku onemocnění ischias. V roce 2010 jí byla diagnostikována atrofie svalů.

Zemřela ve věku 76 let po boji s rakovinou. Sanitka ji převezla ve neděli a následující den v pondělí ve Vinohradské nemocnici ukončila svůj pozemský život.

Čtěte také: TEST: Vyberte si peříčko, které Vás zaujme nejvíce a přečtěte si, co o Vás tento výběr prozrazuje!

V posledních letech svého života žila skromně, uzavřená ve svém pražském bytě na Žižkově, a odmítala veřejná vystoupení. „Chtěl jsem ji přesvědčit, aby s námi ještě vystupovala, ale odmítla,“ řekl kdysi její kolega Milan Drobný.

Yvonne Přenosilová se narodila 2. července 1947 do mezinárodní rodiny. Její otec Jiří přivezl matku Markétu, původem z Rakouska, z Palestiny. Yvonne měla muzikální i jazykové schopnosti, mluvila plynně anglicky a německy. Ve svých 17 letech se začala prosazovat na hudební scéně, účinkovala v divadlech Semafor a Ypsilonka, a spolupracovala s dalšími legendami české populární hudby. Její kariéra byla však náhle přerušena invazí v srpnu 1968.

Yvonne Přenosilová byla jednou z nejuznávanějších osobností české popové hudby své doby, ale po emigraci v roce 1968 již svůj dřívější úspěch nezopakovala. Její hlas a přínos k hudbě bude hluboce postrádán.