Snubní prsteny už dávno nemusí být stejné

Výběr snubních prstenů jsme možná kvůli karanténě na nějaký čas odložili. Stejně jako svatbu. Je však čas opět začít chystat veselku. Víte, jak vybrat snubní prsteny?

Nepleťte si snubní prsteny se zásnubními. Ano, skutečně se to mnohdy plete. Snubní prsteny jsou ty, které si snoubenci vyměňují na svatebním obřadu ve chvíli, kdy si říkají své ano. Víte, jak se snubní prsteny vlastně nosí? Prsten mohou jak ženy, tak muži nosit na levém prsteníčku. Takže klasika. Jenomže co máme my ženy udělat se zásnubním prstenem, tedy s tím, který jsme dostaly při žádosti o ruku? Možnosti máme dvě. Buď nosit snubní prsten i zásnubní prsten na stejném prstu, nebo si zásnubní prsten přehodit na prsteníček pravé ruky.

Nebojte se chtít jiný

[no_pagination]
Na snubní prsteny většinou neznale pohlížíme jako na pár naprosto stejných prstýnků, jež se od sebe liší pouze svojí velikosti na dámský nebo pánský prst. Jenomže dámský a pánský snubní prsten se od sebe mohou odlišovat více. Samozřejmě by měly navzájem ladit výběrem kovu a designem, není však problém, aby byl pánský prsten mužnější a tedy strožejší, dámský naopak zdobenější a ženštější . Obvykle je dámský prsten zkrášlen navíc diamanty, případně zirkony

Jak si vybrat snubní prsteny?

V první řadě se zamyslete nad materiálem. Nejtradičnější je pořád zlato – bílé, žluté a růžové. Velkým hitem je dnes kombinace různých barev zlata. Stříbro i nerezová ocel nejsou pro snubní prsteny ušlechtilé. Platina se používá kvůli ceně méně.

Design snubního prstenu se odvíjí od jeho šířky (ta se může u pánského a dámského prstenu opět lišit). Dále pak od profilu – plochý, půlkulatý, jemně půlkulatý, komfortní, konkávní, lichoběžný či trojitý. Nakonec o vzhledu rozhoduje též povrch snubních prstenů neboli obrouček. Může být hladký matný, hladký lesklý, broušený, pískovaný, drásaný, nebo třeba typu ice.

Chcete ozdobit prstýnky kameny? Lze zdobit pánský i dámský, nebo jenom dámský. Používají se téměř výhradně diamanty a levnější zirkony.

Trendy pro snubní prsteny

Velice oblíbenými snubními prsteny jsou dnes ty, které kombinují více barev zlata. Atraktivní je kombinace bílého a růžového zlata, též bílého a žlutého zlata. Zajímavou volbou jsou designově užší snubní prstýnky se zirkonydiamanty na dámském prstýnku. Může jít o jeden centrální kamínek, ale též o pruh kamenů či kameny osazeny po celém obvodu prstenu. Oblíbenými jsou snubní prsteny se zkosenou hranou, která může být navíc zdobená.

Krásné a noblesní snubní prsteny SAVICKI

Je to již 43 let od chvíle, kdy se klenotnické řemeslo zhmotnilo pod značkou SAVICKI. Dnes tvoří tým firmy profesionálové, kteří umí šperkům vdechnout krásu, styl a rovněž je dělat nadčasovými. Přesně takové by měly být snubní prsteny. Šperky SAVICKI se chlubí bezešvou technologií, doživotní zárukou a samozřejmostí jsou certifikované diamanty.