Menu

Snubní prsteny už dávno nemusí být stejné

Výběr snubních prstenů jsme možná kvůli karanténě na nějaký čas odložili. Stejně jako svatbu. Je však čas opět začít chystat veselku. Víte, jak vybrat snubní prsteny?

Nepleťte si snubní prsteny se zásnubními. Ano, skutečně se to mnohdy plete. Snubní prsteny jsou ty, které si snoubenci vyměňují na svatebním obřadu ve chvíli, kdy si říkají své ano. Víte, jak se snubní prsteny vlastně nosí? Prsten mohou jak ženy, tak muži nosit na levém prsteníčku. Takže klasika. Jenomže co máme my ženy udělat se zásnubním prstenem, tedy s tím, který jsme dostaly při žádosti o ruku? Možnosti máme dvě. Buď nosit snubní prsten i zásnubní prsten na stejném prstu, nebo si zásnubní prsten přehodit na prsteníček pravé ruky.

Nebojte se chtít jiný

Na snubní prsteny většinou neznale pohlížíme jako na pár naprosto stejných prstýnků, jež se od sebe liší pouze svojí velikosti na dámský nebo pánský prst. Jenomže dámský a pánský snubní prsten se od sebe mohou odlišovat více. Samozřejmě by měly navzájem ladit výběrem kovu a designem, není však problém, aby byl pánský prsten mužnější a tedy strožejší, dámský naopak zdobenější a ženštější . Obvykle je dámský prsten zkrášlen navíc diamanty, případně zirkony

Jak si vybrat snubní prsteny?

V první řadě se zamyslete nad materiálem. Nejtradičnější je pořád zlato – bílé, žluté a růžové. Velkým hitem je dnes kombinace různých barev zlata. Stříbro i nerezová ocel nejsou pro snubní prsteny ušlechtilé. Platina se používá kvůli ceně méně.

Design snubního prstenu se odvíjí od jeho šířky (ta se může u pánského a dámského prstenu opět lišit). Dále pak od profilu – plochý, půlkulatý, jemně půlkulatý, komfortní, konkávní, lichoběžný či trojitý. Nakonec o vzhledu rozhoduje též povrch snubních prstenů neboli obrouček. Může být hladký matný, hladký lesklý, broušený, pískovaný, drásaný, nebo třeba typu ice.

Chcete ozdobit prstýnky kameny? Lze zdobit pánský i dámský, nebo jenom dámský. Používají se téměř výhradně diamanty a levnější zirkony.

Trendy pro snubní prsteny

Velice oblíbenými snubními prsteny jsou dnes ty, které kombinují více barev zlata. Atraktivní je kombinace bílého a růžového zlata, též bílého a žlutého zlata. Zajímavou volbou jsou designově užší snubní prstýnky se zirkonydiamanty na dámském prstýnku. Může jít o jeden centrální kamínek, ale též o pruh kamenů či kameny osazeny po celém obvodu prstenu. Oblíbenými jsou snubní prsteny se zkosenou hranou, která může být navíc zdobená.

Krásné a noblesní snubní prsteny SAVICKI

Je to již 43 let od chvíle, kdy se klenotnické řemeslo zhmotnilo pod značkou SAVICKI. Dnes tvoří tým firmy profesionálové, kteří umí šperkům vdechnout krásu, styl a rovněž je dělat nadčasovými. Přesně takové by měly být snubní prsteny. Šperky SAVICKI se chlubí bezešvou technologií, doživotní zárukou a samozřejmostí jsou certifikované diamanty.

PR články

Když léto na kole, tak to chce správné cyklistické oblečení…

Čím lépe se na kolo vybavíte, tím méně budete i při úmorné jízdě pociťovat nepříjemné pocity a zážitky. Nejnáročnější…
PR články

Nevíte, jak to zabalit? My vám poradíme!

Bezodpadová společnost je v podstatě těžko dosažitelným ideálem. Bez balicích materiálů se zkrátka, jak mnozí již zjistili, obejdeme jen…
KRÁSA A MÓDA

Nestyďte se za svůj věk a šedé vlasy: Radí světově…

Nad vysokým věkem se nadělá velké množství řečí. Lidé si všeobecně myslí, že stáří je konec jejich života, a proto…
KRÁSA A MÓDA

Kruhy pod očima, pigmentové i stařecké skvrny jsou minulostí: Tahle…

Pokud vás stále trápí kruhy pod očima a černé tečky nebo pigmentové skvrny, je to jistě velmi nepříjemná záležitost, která…
KRÁSA A MÓDA

Těchto 10 univerzálních zákonů hubnutí vám zajistí krásné a štíhlé…

Léto je za dveřmi a většina lidí se chystá do plavek. S tím samozřejmě souvisí cvičení, diety a touha zhubnout. Ne…
PR články

Milují vaše ratolesti koně? Máme tip na to, jak jim…

Jistě si každý vzpomeneme, které zvíře jsme jako malé děti měli nejraději. Pro spoustu dívek a chlapců jsou to…