Sofia Jirau je první modelka Victoria’s Secret s Downovým syndromem

Victoria’s Secret, módní gigant známý svými ikonickými a módními přehlídkami, udělal krok směrem k větší diverzitě a zahrnul do svých řad první modelku s Downovým syndromem. Sofia Jirau, mladá Portoričanka, se stala ikonou díky svému působivému úspěchu a zdolání překážek v modelingu. Její příběh představuje důležitý krok k uznání různorodosti a inkluzivního zastoupení v módním průmyslu.

Inspirace pro svět

Sofia Jirau (25) se stala inspirací pro mnoho lidí po celém světě. Její úspěch ukazuje, že odlišnost je krásná a může být silnou silou pro změnu a přijetí. Její práce v modelingovém průmyslu rozšiřuje obzory standardů krásy a přispívá k posunu vnímání toho, co je možné a přijatelné v oblasti módy. Tato mladá žena chtěla být vždy modelkou a nyní okouzlila celý svět.

Boj za inkluzi

Victoria’s Secret, stejně jako jiné módní značky, čelil kritice kvůli nedostatečnému zastoupení různorodosti ve svých kampaních a prezentacích. Přijetí Sofie Jirau jako modelky ukazuje obrat v myšlení průmyslových lídrů a jejich snahu o širší zastoupení různých typů krásy. Sama Sofia chce ukázat lidem (hlavně ženám) s Downovým syndromem, že si mohou jít za svými sny.

Čtěte také: Pravá žena pečuje o svůj vzhled bez ohledu na věk!

Významný milník pro inkluzi v modelingu

Photo from Sofia Jirau Facebook Page

Sofia Jirau nedávno oznámila své pocity ohledně svého úspěchu v této průlomové roli pro Victoria’s Secret. Její účast je důležitým milníkem pro všechny lidi s odlišnostmi, kteří se snaží prosadit ve světě modelingu. Je to důkaz toho, že i průmyslová odvětví s velkým vlivem mohou a měly by dělat kroky k větší reprezentaci a přijetí různých forem krásy.

Budoucnost módního průmyslu

Příběh Sofie Jirau v Victoria’s Secret by měl být vnímán jako krok vpřed, který by měl vést k širšímu akceptování a zahrnutí v modelingu a módním průmyslu jako celku. Je to důležitý signál pro budoucnost – směrem k větší různorodosti, inkluzi a uznání různých forem krásy. Právě tato společnost byla vždy kritizována, protože všechny modelky byly bílé a velmi štíhlé. Nyní přichází čas, kdy se vše mění a i tato legendární společnost přijímá mnohem různorodější typy modelek.

Photo from Sofia Jirau Facebook Page