David Hampl
15 prosince, 2020

Většina rodičů své děti miluje a starostlivě o ně pečuje. Je také řada lidí, kteří z různých důvodů děti mít nemohou a pokud nezvolí jinou cestu, jak se stát rodiči, třeba adopci, přichází svět o potenciální výborné rodiče.

Na straně druhé jsou však smutné případy, kdy se rodí nechtěné děti, o které se pořádně nikdo nestará a které se stávají terčem útoků jak v rámci rodiny, tak i mimo ni. Takových dětí je bohužel na světě obrovské množství a každý konkrétní případ veřejnost vždy znovu zasáhne, podobně, jako například násilí vůči seniorům, zdravotně postiženým nebo jiným osobám, které se nemohou bránit.

Otřesný případ z Bolívie

Britský deník Daily Mirror nedávno zveřejnil smutný příběh z Bolívie. Jednalo se o domácnost, v níž žila matka a její dvě děti, třináctiletá dcera a dvouletý syn. Matka byla v inkriminovaný den v práci a dcera měla za úkol dohlížet na malého bratra.

Ten při hře poškodil matčinu kreditní kartu a zejména mobilní telefon, který si nechala doma. Když se matka vrátila z práce a zjistila, co se stalo, začala syna fyzicky trestat. Neovládala se však a k bití použila hrubé násilí a dosud nespecifikovaný nástroj, kterým mohla být hůl nebo případně i kovový drát.

Dohra

Chlapci se naštěstí dostalo urychlené lékařské pomoci, kdy lékaři konstatovali těžká poranění v oblasti zad i obličeje.

Z dalšího vyšetřování vyplynulo, že se nejednalo o ojedinělý útok, kdy na sociální sítě pronikly fotografie dosvědčující protiprávní chování matky již v minulosti. I díky tomu se podařilo dotčenou ženu obratem zatknout a nyní probíhá její stíhání ve věci zneužívání dítěte. Spolu s matkou je stíhána ještě další osoba, o které zatím nejsou dostupné žádné informace.

Informace nejsou bohužel ani o zdravotním stavu chlapce, ale lze jen doufat, že se brzy uzdraví nejen fyzicky, ale také psychicky a najde rodinu, která ho bude milovat a dá mu šanci prožít opravdové dětství.

Sdílejte článek