David Hampl
23 června, 2017

Zahradní architektura je někdy bizarní záležitost. Při procházkách po okolí jsme svědky těch nejzajímavějších kousků a občas nevycházíme z údivu, co všechno si lidé do svých dvorů postaví. Dnes Vám přinášíme ty nejzajímavější nápady, jak oživit volné prostranství v zahradě.

Náš soused začal v zahradě realizovat z ničeho nic. Do té doby jsme ho venku ani neviděli, proto nám bylo všem divné, co se stalo. Když jsme se ho později zeptali na tuto vítanou změnu, odpověděl nám překvapivě. Prý se chtěl v životě více věnovat rodině a méně práci. Do rukou se mu dostala motivační knížka zaměřená na to, jak být dobrým otcem. Uvědomil si, že dosud žil jen pro sebe. A tak se rozhodl rodině postavit altán, po kterém už dlouho toužili. Nakonec z toho bylo veledílo. A ještě jaké!

Zahradní království

Nakonec bylo ze sousedových kolíků toto. Nádherný altán, který se rozprostíral po celé nevyužité, řekněme si na rovinu, velmi nepěkné části dvora. Dnes se na tomto místě koná nespočet sousedských grilovačiek a rodinných seancí.

Aby toho nebylo málo, můj soused se rozhodl, že se altánkům začne naplno věnovat, a tak nyní pomáhá stavět i jiným. Stál u zrodu mnoha sousedních altánků, ale chodí pomáhat i známým do jiných měst a okolních vesnic.

Jeho díla jsou opravdu velkolepá a nikdy bychom si nepomysleli, že v tomto chlapovi se skrývá tolik kreativity a technické dovednosti. Vždyť celý život seděl jen doma!

Ve volném čase kreslí, prohlíží, přepočítává a vyrábí altánky z těch nejrůznějších materiálů.

Jeho zanícení pro podobné stavy popadlo i jeho manželku a ta se s radostí věnuje výrobě a návrhům doplňků do zahrádek, na terasy, či do přístřešků.

Nápadné a přitom velmi jednoduché kousky jsou vždy originální a vyjdou levněji, než když si je koupíte v obchodech s nábytkem. Upravit si je můžete přesně podle svých představ.

Jedním z nejextravagantnějších nápadů bylo využití tohoto starého napůl nefunkčního klavíru, který sousedé přeměnili na stylový zahradní bar. Závidí jim ho všichni kolem!

Mini bar na míchání drinků přímo pod širým nebem. I z obyčejných nalakovaných desek lze udělat hezké dílo.

Manželka se zase pyšní dekorací, která sestává ze starých plechových komponentů. Během večerních posezení venku je pohled na tento jinak trochu bizarní doplněk absolutně okouzlující.

Obyčejné křeslo a vánoční světýlka omotaná kolem kmene stromu změní Vaši zahradní párty k nepoznání.

Nemluvě o takovém posezení mezi stromy. Stačí polštáře, dobří lidé a slunce.

Tento skrytý altán je umístěn v japonské zahradě.

A toto inspirativní posezení uprostřed města hned vedle tramvajové trati.

Sdílejte článek