David Hampl
24 listopadu, 2019

Měli bychom si vzájemně pomáhat, ale pro mnoho lidí je pomoc naprosto cizím slovem. Tito lidé by se měli stydět, protože vzájemná ignorance patří bezesporu mezi odporné a velmi sobecké záležitost. Kdo se ale stydět rozhodně nemusí, jsou sousedé jedné maminky samoživitelky, kteří ji pomohli zrekonstruovat její byt. Největší překvapení ovšem přišlo na konci, protože za rekonstrukci nechtěli ani korunu.

Úřady ji odebraly dítě

Hlavní hrdinkou tohoto dnešního příběhu je mladá žena, maminka dvou dětí. Žena neměla moc velké štěstí a život ji nepřinesl mnoho radosti. Spolu s dětmi žila ve velmi špatných podmínkách, které pro děti rozhodně nebyly vhodné. Bohužel došlo k situaci, kdy sociální úřady mamince odebraly jednu z jejích dcer. Pro matku to byla obrovská a zdrcující rána, nicméně s tím nemohla nic dělat. V té době bohužel neměla žádné prostředky k tomu, aby mohla zlepšit životní podmínky pro sebe a své dcery. Jedna z dcer tedy zůstala v péči státu.

Sama s dětmi v domě hrůzy

Ženu potkal opravdu nevlídný osud. Její manžel byl silný alkoholik, kvůli čemuž skončil v práci a rodina tak ztratila finanční zdroj. Po nějakém čase muž zemřel a ženě zanechal dvě děti a byt v neskutečně hrozném stavu. Osamělá žena samozřejmě neměla peníze ani na minimální opravy, a proto ji byla jedna z dcer odebrána.

Nabídka, která se neodmítá

Vypadalo to jako krutý osud mladé ženy, která se z toho možná nikdy nevzpamatuje. Naštěstí se v jejím životě objevili dva andělé, kteří se ženě rozhodli nabídnout pomocnou ruku. Překvapení bylo to, že se jednalo o její dva mladé sousedy. Přišli s nabídkou, které je možná těžké přijmout, nicméně v roli ženy by to bylo velmi hloupé.

O příběhu ženy se sousedé dozvěděli na internetu a nabídli ji svou pomoc. Během několika týdnů proměnili její byt k nepoznání. Ostatní obyvatelé města navíc ženě poskytli peníze a stavební materiál. Úžasné a dechberoucí na tom je, že nikdo nechtěl nic na oplátku. Díky všem těmto lidem dostala žena dítě zpět a rodina se stala znovu kompletní. Podívejte se, jak proměna bytu hrůzy probíhala.

Sdílejte článek