Sovu uvězněnou v hromadě smradlavého hnoje zachrání všímavý muž.

Jedním z nejhorších míst, kde můžete zůstat uvěznění, je rozhodně páchnoucí hromada hnoje. To zní velmi děsivě a nechutně. Bohužel právě tam zůstala malá, bezbranná sova. Sova rohatá je majestátním ptákem, který uvízl ve velmi zoufalé situaci. Není jisté, jak se tam dostala a nikdo neví, jak dlouho v hnoji již byla. Jedno je jisté. Kdyby ji nenašel pozorný muž, zajisté by tam zemřela.

animalchannel.co

Sova v ohrožení života

Státní ochranář dané oblasti dělal svou práci a kontroloval, jestli nějaké zvíře nepotřebuje pomoci. Jedno takové našel. Šlo o malou sovu rohatou ve vážném zdravotním stavu. Byla dehydratovaná, silně zapáchala a měla vážné poranění okna. Kvůli svému nalezišti dostala přezdívku „Smradlavka“, která byla později změněna na mnohem krásnější „Lucky“.

animalchannel.co

Zranění oka bylo velmi vážné

Ochranář ihned zavolal do Raven Ridge Wildlife Center ve Washingtonu Boro v Pensylvánii. Pracovníci této organizace přijeli, převzali si zraněnou sovu a začali s vyšetřením. Podle nich byla sova v hnoji minimálně dva dny, měla na sobě vrstvy zaschlého hnoje a traumatické zranění oka. Nejdříve nebylo jiné, co to způsobilo. Když to lékaři zjistili, nemohli tomu uvěřit.

Čtěte také: Rozchod herce Daniela Krejčíka a Matěje Stropnického: Detaily konce jejich vztahu

animalchannel.co

Někdo do sovy střílel!

Zranění bylo způsobeno airsoftovou pistolí. To znamená, že na toto nebohé zvíře někdo vystřelil a zasáhl ho přímo do oka. Lékaři začali s léčbou a potom učinili šokující objev. Kulička airsoftové zbraně byla pořád uvnitř oka zraněné sovy. Musela proto ihned na operaci a léčba začala znovu. Nyní se již Lucky daří mnohem lépe, i když se již naplno nikdo neuzdraví.

Proč na tomto příběhu záleží?

Tento příběh není jen o laskavosti a soucitu lidí, kteří této sově pomohli a zachránili jí život. Hlavně jde o připomínku strašných činů, kterých jsou lidé schopni. Někdy vám může něco přijít jako zábava. Pro ostatní to ale zábava není a pro někoho to může skončit velmi vážným zraněním. Při svém jednání vždy myslela na bezpečí všem v okolí a nikdy neubližujte zvířatům. Nezaslouží si to.

animalchannel.co

Zdroj: animalchannel.co