Redakce ProSvět.cz
2 ledna, 2019

Chodíte do postele nazí, nebo dáváte přednost spánku v pyžamu? Určitě se teď většina z nás shodne na tom, že je tak nějak přirozenější na sebe navléknout něco pohodlného. Já už ale vím, že spát v tzv. rouše Evině, nebo rouše Adamově, je hned z několika důvodů lepší. Chcete prozradit proč?

Spát nazí by pro nás měla být přirozenost, i když je pravda, že v současné době je to spíše naopak. Proto se společně se mnou podívejte na přínosy spánku bez pyžama. Jsem si jistá, že vás překvapí, proč stojí za to spát nazí!

Proč byste měli spát nazí? Tady máte 3 důvody!

Chcete vědět, proč byste měli do postele ulehat bez pyžama? Tak si přečtěte následující trojici důvodů!

Důvod první: je to pohodlnější

Každému z nás se jistě někdy stalo, že se uprostřed noci probudil, protože ho něco svědilo, tlačilo nebo že byl zpocený až na... no, zkrátka úplně všude. Pokud se zbavíte pyžama a pod peřinu ulehnete nazí, rázem předejdete tomu, že se vám tričko propotí, pyžamové kalhoty vás začnou tlačit v pase nebo že se vám do hrudníku obtisknou knoflíčky z košile.

Důvod druhý: prospívá to intimním partiím

Intimní místa jsou ta nejcitlivější na našem těle, bohužel právě jím spánek v pyžamu prospívá ze všeho nejméně. Když se totiž na noc navléknete do pyžama, nemohou vaše intimní místa dostatečně dýchat, což může způsobit vznik bakterií a následných infekcí. Vaše přirození jednoduše nestojí o to, aby bylo schované za trenýrky, pyžamové kalhoty nebo spodní prádlo.

Důvod třetí: předchází to stresu

Vyhnout se v dnešní době stresu je mnohdy nadlidský úkol a ne vždy se nám to podaří. Je ale dokázáno, že lidé, kteří do postele ulehají tzv. na Adama a na Evu, jsou daleko méně vystresovaní nežli ti, kteří chodí spát v pyžamu. Pokud máte pocit, že nad vámi stres začíná mít navrch, pak zkuste několik nocí spát bez pyžama a uvidíte, jak to vaší duševní schránce prospěje!

Ještě pár důvodů jako bonus

Aby toho nebylo málo, mám pro vás ještě další důvody, pro které se vyplatí spát nazí:

  • je to přirozenější
  • podporuje to lepší spánek
  • budete se cítit odpočatější a více svěží
  • zabráníte pocení
  • podporuje to zdravý sexuální život
  • napomáhá to hubnutí
Sdílejte článek