Spočítejte všechny kachny na obrázku. Kolik jich vidíte?

Na internetu najdete obrovské množství vizuálních hádanek, které můžete řešit sami, s rodinou nebo přáteli. Všechny jsou velmi zábavné a otestují vaši pozornost, oči i mozek. Přinášíme vám další iluzi, kterou můžete vyřešit. Představte si, že jste detektiv a musíte zjistit, kolik kachen se nachází před vámi. Dokážete je spočítat úplně všechny? Není to tak jednoduché, jak se zdá.

Kolik kachen vidíte?

Zkoušeli jste někdy počítat kachny na rybníku nebo řece? Teď si to můžete vyzkoušet. Před vámi je obrázek s mnoha kachnami. V několika řadách se ale nachází mnohem více zvířat, než je na první pohled zřejmé. Uživatelé internetu a sociálních sítí se dohadují, jaké je správné číslo. Zkuste je všechny spočítat a podělte se s námi o svůj odhad.

webniusy.com

Obrázek je na první pohled zajímavý a zábavný. Kachny vypadají roztomile a je jasné, že se jich na obrázku nachází hodně. Přesné číslo je ale pro mnoho lidí záhadou. Ani my vám jejich přesné číslo neřekneme. Můžete se o to sami pokusit a zjistit přesný počet. Možná ale nikdy nezjistíte správnou odpověď. Uvidíme, jestli se dokážete shodnout s dalšími, kdo se snaží o vyřešení této záhady.

Čtěte také: 500 let stará chata uprostřed lesa láká turisty

Málokdo vidí všechny

Na první pohled je úkol velmi jednoduchý. Máte před sebou tři řady kachen a v každé z nich je pět zvířat. To by na první pohled znamenalo, že se díváte na 15 kachen. To ale není všechno. Soustřeďte se na drobné detaily. Některé obrázky mají dvojité zobáky, které vám napoví. U jiných se nachází také mláďata, která lze na první pohled přehlédnout.

Tento úkol rozhodně není jednoduchý a možná vám bude chvíli trvat, než všechny spočítáte. Právě to je pro váš mozek ideální. Potřebuje totiž trénovat stejně jako jiné svaly v těle. Jestli ho chcete trochu potrápit a zároveň se pobavit, tohle je nejlepší způsob, jak toho dosáhnout. Dejte nám vědět, jaké číslo je podle vás správné. Sami uvidíte, jak šikovný máte mozek.

Zdroj: webniusy.com