Spolu za života i ve chvíli smrti, manželé se drželi za ruce do posledního okamžiku, než muž odešel

Jim Ireland z kanadského Ontaria bojoval s rakovinou dlouhých osm let. Poslední dny svého života trávil v nemocnici Kingston General Hospital na jednotce intenzivní péče. Jednoho dne se dozvěděl, že v nemocnici skončila s infarktem také jeho žena. Ošetřující lékař spustil akci, která měla oba manžele svést opět dohromady, než muž odejde na onen svět. Podařilo se. Snímky ze srdceryvného shledání zveřejnil na sociálních sítích syn Chris.

shareably.net

Na konci sil

Jim roky bojoval hrdinně s rakovinou a nechtěl se vzdát, ale sil ubývalo a on už věděl, že dál vzdorovat nezvládne. To byl také důvod, proč podepsal dokumenty o tom, že v případě dalších potíží si dále nepřeje resuscitovat. Poslední dny trávil na jednotce intenzivní péče, právě tam se dozvěděl, že v nemocnici vzdálené asi 70 kilometrů od té jeho, skončila také jeho žena s infarktem.

Láska nade vše

Říká se, že ani „smrt nezastaví ryzí lásku.“ A je to opravdu tak. Cindy Ireland skončila na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Brockvillu po masivním infarktu. Jim byl z této informace naprosto nešťastný, proto se jejich děti rozhodly pro nevídaný krok. Požádaly lékaře, zda by nemohl zařídit převoz jejich maminky do stejné nemocnice, ve které pobýval jejich otec. Nemožné se stalo skutečnosti, lékař opravdu převoz přes veškeré komplikace zařídil. Otci nezbývalo moc času, na papírek napsal tužkou stěží čitelné MOM (máma).

Čtěte také: Tento muž spí spolu se 600 psi: Když nám řekl svůj příběh, museli jsme uznat že je to záslužná věc!

Spolu na poslední cestě

Jimovi nádor bránil v dýchání a bylo rozhodnuto, že při dalších potížích mu již nebude poskytnuta další pomoc, protože si ji pacient nepřál. Posledním jeho přáním bylo setkání se Cindy. Nakonec se uskutečnilo na jednotce intenzivní péče, kde obě postele k sobě lékaři přisunuli tak, aby se mohli manželé držet za ruce. Jim hleděl na Cindy v umělém spánku a pokojně odešel.

Naopak Cindy se po několika dnech probudila a první její slova se týkala Jima. Poslední společný snímek zveřejnil syn Chris na sociálních sítích, aby všichni lidé viděli, jak velká a hluboká láska je spojovala.

Zdroj: shareably.net