Pěstovat amarylis v nádobách není nic náročného. Stačí, když rostlinám dopřejete slunné stanoviště, které bude někde v závětří, a budete je pravidelně přihnojovat. Amarylis se Vám odvděčí bohatými květy. V obchodě můžete vybírat hned z několika barevných variant. Pro pěstování v květináči si kupte buď rostlinky v květináči, nebo cibulky, které jsou vyšlechtěné právě pro pěstování v nádobách. Jiné by Vám v květináči zašly. Ale i tak se Vám dostane obrovského výběru. U květin v květináči si moc nemusíte lámat hlavu ani s místem, rostou pouze do zhruba 30 cm výšky.

Při výběru těch správných rostlin na Váš balkón se neřiďte jen výškou rostliny a její barvou. Dbejte také na to, aby kombinace amarylisů v květináči kvetla po celou sezónu. Toho docílíte tak, že koupíte odrůdy časně kvetoucí a sesadíte je s těmi, co pokvetou později.

Pěstování v květináči

Pro tuto rostlinu je vhodné pěstování v hlubších květináčích. Pokud máte tu možnost, zasaďte je do keramických, které jsou těžší než plastové a rostliny se Vám v nich nebudou převažovat. Správnou velikost musíte zvolit v závislosti na tom, jak moc Vaše odrůda v květináči poroste. Může jí stačit obyčejný malý květináč o 5 litrech, ale pro vyšší balkónové odrůdy to může být velmi malé. Pokud se chystáte sesazovat více rostlin k sobě, i o to by měl být květináč větší.

Květiny v květináčích nesmíte přes zimu nechat jen tak. Je důležité je na podzim správně zazimovat. Odkvetlé rostliny dejte na místo, kde budou chráněné před deštěm. Počkejte, až se rostliny zatáhnou a pak stonek vykruťte. Pokud je chcete přesadit do jiné nádoby, tak teď je ten správný čas. Cibule vyndejte a rovnou je přendejte do nové nádoby s novou hlínou. Pokud přesazovat nechcete a nepotřebujete, umístěte květináč s rostlinami na suché a chladné místo, na kterém nezmrznou. Nezapomeňte je pravidelně po troškách zalévat, rostliny nesmí přeschnout.

Sdílejte článek