Stačí 3 dávky tohoto speciálního roztoku na vaši zahradu a úrodu budete sklízet až do zimy : Už ani korunu na hnojivo z obchodu, toto nemá konkurenci!

Máte zahradu, ale nedaří se vám v poslední době při pěstování? Úrody byly v posledních letech žalostné a letos byste to chtěli napravit? Výrazně vám doporučujeme, abyste nesázeli na drahá hnojiva z obchodů, které obsahují chemikálie, ale vyzkoušeli něco lepšího. Samozřejmě existují i přírodní hnojiva z obchodů, ale většinou stojí velké částky peněz. Pokud toužíte po bohaté úrodě, ale zároveň máte v současné době trochu hlouběji do kapsy, vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vám zajistí bohatou úrodu rajčat nebo paprik téměř do zimy.

Reklama

Výživa je základ

Myslíte si, že rostlina potřebuje hlavně hodně živin, aby plodila? Podle některých zemědělců, nadměrné množství živin může způsobit poškození sazenice. Je-li ovšem zvolena výživa správně, mohou sazenice opravdu rychleji vyrůst, na zahradě, balkoně nebo okenním parapetu. Zvolte tedy správnou výživu s aplikací jednou za 2 týdny a dosáhnete bohaté úrody rajčat a paprik.

Reklama

Vápníková bomba

Nyní se podíváme, jak nejlépe vyživovat sazenice rajčat a paprik, které patří v naší zemi k nejoblíbenějším pěstovaným plodinám. Budete se možná divit, ale pro jejich výživu je možné využít věci, které najdete doma. Tak například 3 vaječné skořápky umyjte, rozdrťte v utěrce válečkem. Přidejte je do 3litrové láhve s vodou, promíchejte a nechte 3 dny stát. Pravidelně promíchávejte. Nakonec zřeďte tuto kapalinu s vodou v poměru 1:3 a zalijte rostliny. Toto hnojivo obsahuje hořčík, železo, fosfor, vápník a draslík.

Droždí nebo banány

Můžete také použít klasické droždí, které je skvělým hnojivem pro papriky a rajčata. Droždí smíchejte s teplou vodou v množství 10 g droždí na 10 litrů vody. Pořádně promíchejte a zalijte sazenice touto směsí. Bohatě bude stačit, zalijete-li je třikrát během sezony. Díky tomuto speciálnímu hnojivu, bude rostlinka růst rychleji a poskytne krásně šťavnaté plody. Dále můžete použít kopřivu, banán či cibulové slupky.

Reklama