Redakce ProSvět.cz
20 prosince, 2018

Stačí jedna kopřiva do každé jamky společně se sazenicemi rajčat a nebudete se stačit divit, co to s vaší úrodou udělá. Dříve byla tato metoda sázení velice oblíbená a naprosto běžná, v současné době ji používá jen málokdo - a to je škoda!

Až budete v sezoně vysazovat rajčata, vzpomeňte si a uložte do každé jamky kopřivu. Možná vám to přijde bláznivé, ale až vám vysvětlím, k čemu tento trik slouží, už to nikdy nebudete dělat jinak.

Proč právě kopřiva?

Pokud si teď pohráváte s otázkou, proč právě kopřiva a k čemu je v jamce dobrá, ráda vám to vysvětlím. Jen málokdo ví, že s pomocí kopřivy lze dosáhnout daleko lepšího a rychlejšího zakořenění, nemluvě o dalších výhodách, které tahle rostlina, jež je pro většinu lidí obyčejným plevelem, dokáže pěstitelům nabídnout.

Tak třeba dokáže ochránit kořeny před změnami teplot, které mohou během sezony nastat. Dříve se věřilo tomu, že kopřivy zespodu kořeny zahřívají, takže rostliny mnohem citlivěji reagují na výkyvy počasí. A především rajčata, která nemají příliš v lásce studenou zeminu, tuhle skutečnost ocení a pomoc kopřivy jim jistě přijde vhod.

Kvalitní půda a lepší úroda

Ještě bych ráda dodala, že kopřiva celkově podpoří půdu, která díky ní bude kvalitnější. Zemině, ve které budete rajčata pěstovat, nebudou chybět důležité živiny, které rajčata potřebují k tomu, aby vesele a spokojeně rostla do krásy.

Zajímavostí je, že rajčata pěstovaná na kopřivách, daleko více přitahují pozornost včel, za což vděčíme silicím. Jakmile tedy rajčata začnou kvést, budete mít o včeličky postaráno, protože jim rostliny díky silicím daleko více voní, a proto jim dávají přednost.

Sdílejte článek