Stačí málo a vykouzlíte skvělé koblihy. V čem jsou tyto jiné? Jejich unikátem je specifické těsto, do kterého patří něco, na co se u klasických receptů zapomíná. Co je tou tajnou a unikátní ingrediencí? -
Menu

Stačí málo a vykouzlíte skvělé koblihy. V čem jsou tyto jiné? Jejich unikátem je specifické těsto, do kterého patří něco, na co se u klasických receptů zapomíná. Co je tou tajnou a unikátní ingrediencí?

 • 6 lžic (90 ml) vody
 • 150 ml podmáslí
 • 1 vejce
 • 57 g másla
 • Dále si připravte 454 g mouky, 57 g cukru, 1 lžičku soli, 5 g kvasnic, olej, cukr na posypání, marmeláda nebo Nutella na plnění koblížků. Dejte vodu, podmáslí, rozšlehané vejce a rozpuštěné máslo do šlehače a šlehejte, pak přidejte suché přísady, s výjimkou kvasnic. Nakonec přidejte droždí. Pak je důležité těsto nechat nakynout. Nelze specifikovat čas na kynutí, protože existuje příliš mnoho faktorů, které určují dobu.

  Kulaté koblížky versus donuty

  Jakmile těsto vzroste, položte ho na pomoučený plát a lehce hněte. Rozdělte ho na polovinu a polovinu těsta zakryjte, aby neoschlo. Vyválejte těsto na sílu asi půl centimetru a vykrajujte koblihy s dírou. Na vykrajování existuje forma, pokud ji nemáte, jistě si poradíte nějakou improvizací. Dejte koblížky na pečící papír a strčte na chvíli do vyhřáté trouby, poté koblížky vyjměte a umístěte do trouby nádobu s vodou tak, aby uvnitř vznikla pára. Z druhé půlky těsta můžete vytvořit klasické kulaté koblížky a naplnit je tím, na co máte chuť.

  Jak mít správně rozehřátý olej

  Olej se zahřeje na 180 ° C., Pokud nemáte teploměr, otestujte olej s otvorem v koblize. Pokud okamžitě nezačne smažit, respektive probublávat okolo vykrojené díry, olej je příliš studený, pokud díra hned zhnědne, olej je příliš horký. Teplo upravte odpovídajícím způsobem. Smažte koblížky dozlatova.

  Koblihu lze naplnit čímkoliv

  Do koblížků nemusíte přidávat žádné náplně, i tak jsou skvělé. Nicméně jestliže máte rádi naopak zákusky, kde je hodně náplně, vyzkoušejte náš tip. Rozřízněte koblihu napůl, podélně, a naplňte ji třeba vyšlehanou šlehačkou, nebo čímkoliv, co máte rádi. Naopak americké koblížky můžete ozdobit polevou, a že je jich několik. Vyzkoušejte donuty polité čokoládou nebo třeba polevou z jahod. Ozdobit je také můžete ozdobným sypáním, které snadno koupíte v kterémkoliv obchodě. Pamatujete si na koblížky od babičky a máte také nějaký svůj osvědčený recept?

  1
  2
  KRÁSA A MÓDA

  Neuvěřitelný jednoduchý postup, díky kterému zvládnete domácí péči o své…

  Namočila jsem nohy do ústní vody po dobu 30 minut: Až vám prozradím proč, zkusíte to také! - příjemné jako miminko…
  KRÁSA A MÓDA

  Tajným nepřítelem celulitidy je tato domácí olejová směs, která funguje…

  Máte nadváhu, či pouze partie na těle, které neradi ukazujete a za které se stydíte? Pokud je vaším velkým nepřítelem…
  DŮM A ZAHRADA

  Rostliny, zelenina i ovoce mého dědečka nejsou nikdy nemocné a…

  Každému zahradníkovi či milovníkovi květin se zcela jistě už někdy stalo, že jeho rostlinky navštívili nezvaní hosté, kterými jsou mšice.…
  TIPY A TRIKY

  Pijte tento nápoj po dobu 4 dnů a odstraníte veškerý…

  Snažíte se den co den shodit nějaké to kilo? Vyzkoušeli jste už mnoho cviků, potravin a rad? Každý toužíme po…
  ZE ŽIVOTA

  Rodiče našli v posteli svého novorozeného syna podivné brouky a…

  Šťastní rodiče Rachel a Adam Scottovi vychovávali svého novorozeného syna v anglickém Manchesteru. Během běžného úklidu domácnosti však Rachel objevila…
  ZDRAVÍ

  Odborníci radí dvě koření, která vás zbaví tuku a parazitů:…

  V dnešním článku vám poradíme, jak se rychle a snadno zbavit přebytečného tuku, který je uložen ve vašem těle. A…