Redakce ProSvět.cz
2 ledna, 2019

Žaluzie představují nejčastější metodu stínění oken. I když svědomitě fungují, někdy stačí jeden špatný pohyb a lamely se polámou, což je na pohled vidět a vůbec to nevypadá dobře. Hospodyňky mi jistě dají za pravdu, že na zbláznění je i jejich čištění, kdy musíte pečlivě a opatrně čistit jednu lamelu po druhé...otrava!

Máte doma žaluzie, které už nevypadají jako nové? Jsou polámané nebo jinak poničené a pohled na ně vám drásá nervy? Máte chuť je vyhodit? V tom případě ještě počkejte a přečtěte si náš dnešní článek, ve kterém vám prozradím skvělý tip, jak žaluzie proměnit v něco naprosto dokonalého!

Staré žaluzie proměňte na novou dekoraci

Chcete poradit, jak naložit se starými žaluziemi? Vyhazovat je nemusíte, byla by to škoda! Místo toho z nich vyrobte něco opravdu zajímavého!

Co budete potřebovat?

  • žaluzie
  • nůžky
  • látku
  • kolíčky
  • lepidlo

Jak postupovat?

Jako první přestříhejte provázky, které po stranách jednotlivé lamely žaluzií vzájemně propojují.

Poté mezi jednotlivými lamelami vytvořte mezery o velikosti pěsti (lamely, které jsou navíc, odstraňte).

Postranní lamely nebudou potřeba, takže je odstraňte.

Vámi vybranou látku položte na zem, rozložte na ni připravené lamely a tkaninu na okrajích přeložte a přilepte. Konce zajistěte kolíčky, které na lamelách nechte do té chvíle, dokud lepidlo dostatečně nezaschne.

Jakmile lepidlo uschne, můžete lamely zavěsit na okno úplně stejně, jako na něm byly zavěšené předtím.

A je hotovo. Rázem máte originální stínící prvek, který bude vypadat zajímavě a vkusně. Uvidíte, že k vám domů jistě vnese úplně jiný šmrnc!

Sdílejte článek