Přírodní včelí med provází lidstvo po celu dobu jeho existence a lidem byly už v dávné historii známy jeho pozoruhodné účinky na lidské zdraví. Z historických pramenů vyplývá, že například v Indii se již více než před 6 tisíci lety připravoval posilující nápoj podobný dnešní medovině, zatímco starověký Babylon znal blahodárný sirup, který si zde lidé vyráběli již před více než 4 tisíci lety. A protože se recept zachoval a na jeho účincích se nic nezměnilo, představíme vám jej dnes i vám.
Proč je med téměř zázračný
Med byl již v dávných časech považován například za jeden z nejlepších přírodních prostředků pro omlazení pleti. Obsahuje neuvěřitelné množství látek prospěšných lidskému organismu, zejména
- vitaminy B, C, A a K
- různé přírodní formy cukrů
- enzymy, a také
- minerály, například fosfor, draslík, jód, hořčík, selen a v neposlední řadě také vápník.
Recept na starodávný léčivý medový sirup
Postup pro přípravu tohoto jedinečného sirupu je překvapivě jednoduchý. Vezměte uzavíratelnou skleněnou láhev a dejte do ní půl čajové lžičky včelího pylu a 8 polévkových lžic kvalitního přírodního medu, ideálně z místních zdrojů. V sirupu se tak propojí jak silné pozitivní účinky medu, tak i včelího pylu, který příznivě působí zejména na obranyschopnost organismu a zlepšení celkové fyzické kondice. U mužů navíc přispívá ke správnému fungování pohlavních orgánů, zejména pak prostaty.
Do láhve nalijte čistou studenou vodu, láhev uzavřete a obsah dobře protřepejte. Láhev nechte odstát na stinném, chladnějším místě po dobu dvou dnů.
Pokud se týká užívání sirupu, postačí vypít přibližně dvě sklenice, a to ideálně ráno, na prázdný žaludek. Vzhledem k usazování je třeba před konzumací sirup v láhvi vždy nejprve řádně protřepat.
Při vitaminové nedostatečnosti je potřeba pít sirup po dobu 20 dnů, ale nejen ráno, ale v průběhu celého dne, přičemž denní spotřeba by měla činit alespoň litr. Pokud trpíte nechutenstvím, pomůže vám, když před jídlem vypijete půlku sklenice. Sirup je prospěšný také pro optimalizaci krevního oběhu člověka.