Starší muž v 65 letech koupil starý dům a provedl úžasnou rekonstrukci

Pořídit si starý dům před rekonstrukcí může být výhodné, ale vyžaduje to hodně práce. Rodina v Německu se rozhodla, že si pořídí dům, od kterého všichni utíkali. Jednalo se o obrovskou výzvu a manželé nebyli nejmladší, ale stejně se do rekonstrukce starého domu pustili. Nyní vypadá dům jako zcela jiná budova. Není totiž nic lepšího, než si postavit dům svépomocí.

Muž se pustil do rekonstrukce vlastníma rukama

Německá rodina neváhala a v roce 2011 koupila starý statek. V té době již hledali vhodný dům tři roky a tuto budovy si zamilovali. Bylo na ní hodně práce, ale to je lákalo. Mohli si všechno udělat podle svého a přizpůsobit si dům svým představám. Chtěli dům se zahradou, protože milují pobyt venku. A zároveň chtěli dům, který bude dost velký pro dvě generace.

homehacks.co

Farma ve východním Německu jim poskytla prostor, který byl pro ně naprosto dokonalý. Na první pohled byl statek krásný. Jakmile ale prošli dveřmi, čekal je obrovský šok. Každý zkušený řemeslník by bral nohy na ramena. Rodina se rozhodla, že si udělají maximum práce sami, aby ušetřili peníze. A výsledek rozhodně stojí za to.

Čtěte také: Tohle je nejstarší matka na světě! Zdravé dítě porodila v 66 letech

Dům prošel proměnou od sklepa po půdu

V první řadě vyházeli všechno, co nechtěli použít. Potom se soustředili na výrobu kuchyně, aby si mohli vařit a nasytit i řemeslníky, které jednou za čas potřebovali. Exteriér budovy nepotřeboval velké opravy, ale interiér prošel kompletní proměnou. Nové trámy, podlahy, omítky i schodiště. Rodina kutilů musela vyměnit téměř všechno, aby získali pohodlný a krásný domov.

Výsledek překvapí každého, kdo viděl původní stav domu. V celém domě je hodně přirozeného světla, přiznané rustikální trámy a přírodní materiály na každém kroku. Bílé stěny přináší dojem ještě většího prostoru, takže celý dům působí velmi vzdušně. Lidé nemohli uvěřit, že otec rodiny dokázal něco takového udělat ve svých 65 letech, ale rekonstrukce byla pro rodinu jedinečným zážitkem a vzpomínkou do konce života.

Zdroj: homehacks.co