Starší pes se ztratil a znovu objevil s podivným vzkazem na krku

Hrdina nemusí vždy vypadat jako ve filmu. Někdy jsou největší hrdinové ti, od kterých byste to čekali nejméně. A právě to je na životě krásné. Dokáže nás vždy něčím překvapit. Dokonce i v případě, že se jedná o naše blízké. Jednu rodinu takto překvapil jejich pes, když najednou zmizel. Po jeho návratu zjistili, že jeho ztráta měla velmi dobrý důvod. A byli velmi pyšní na to, že je to jejich pes.

animalchannel.co

Ztráta psa byla pro rodinu děsivá

Pro každou rodinu je strašné, když se jim ztratí domácí mazlíček. Louie je 12letý ovčácký pes, který žije se svou rodinou na Novém Zélandu. Jednoho dne se rozhodl jít na procházku, ale nevracel se celé hodiny. Když se konečně vrátil domů k rodině, byl naprosto vyčerpaný a zhroutil se na jejich terasu. Rodina měla obrovský strach, protože vypadal velmi unaveně a téměř se nehýbal. Naštěstí neměl žádné viditelné zranění, ale rodina nejdřív netušila, co se s jejich psem stalo. Potom si něčeho všimli.

animalchannel.co

Podivný vzkaz na obojku

Louie měl na obojku připevněnou cedulku se vzkazem. To, co stálo na kusu kartonu, jim vyrazilo dech. „Louie je hrdina dne. Vedl mě k Maddy v nouzi uvízlé pod hromadou větví. Na zdraví, Rob.“

Čtěte také: Hrdinka díky speciálním vozíčkům pomohla už 300 psům

animalchannel.co

Maddy je sousedův pes, kterého Louie slyšel na míli daleko a šel fence na pomoc. Když ji našel uvězněnou pod větvemi, došel pro jejího majitele Roba a donutil ho, aby ho následoval. Rob a Louie se dostali k Maddy, společně odstranili větve a zachránili život malého pejska.

animalchannel.co

Starý ovčácký pes je skutečný hrdina

Rob dal Louiemu hrst pamlsků a společně s Maddy se ochladili v nedalekém rybníku. Potom se Louie vydal na cestu domů. Rob věděl, že si jeho majitelé budou dělat starosti, a proto jim napsal vzkaz. Díky tomu se dozvěděli, proč byl pryč tak dlouho. A navíc nyní vědí, že je jejich pes obrovský hrdina. Jeho instinkty a vytrvalost zachránily jeden život. Něco takového Louieho majitelé rozhodně nečekali, ale jsou na svého psa náležitě pyšní.

Zdroj: animalchannel.co