Starý bylinkář poradil, jak si zachovat zdraví během pandemie koronaviru. Díky jeho slovům řada lidí pochopila, že to není chemie, která nás může udržet na živu.

Současná situace kolem světové pandemie zákeřné nemoci COVID-19 vyvolala řadu otázek na možnosti její léčby přírodními medikamenty připravenými z různých druhů bylin. Mezi bylináři a lidovými léčiteli se říká, že není choroba, na kterou by se v přírodě nenacházel nějaký lék. Přesto v případě koronaviru ani ti nejzkušenější znalci přírody váhají. Je to totiž nemoc nová a při jejím léčení z tradic čerpat není možné. Nicméně i tak existují způsoby, jak svému zdraví i v tomto případě pomoci.

Místo léčby prevence

Rady na přestání virové rány dal stařičký maďarský dědek kořenář Gyuri Szabó, který nemoci rostlinami léčí už přes čtyřicet let. I on je ale na pochybách. S jistotou může říct jen jedno: když zůstaneme doma, nemůžeme se nakazit.

„Bohužel nevím o bylině, která by byla proti tomuto viru účinná,“ uvedl pro maďarský internetový magazín. Co ale s jistotou udělat můžeme, je udržet naši přirozenou obranyschopnost těla v dobré kondici a funkční. O to se postarají ty nejmocnější bylinky, které v naší přírodě rostou.

Čtěte také: Lékaři varují: Toto se děje s Vaším tělem, když si nanesete lak na nehty! Tyto látky jsou mnohem škodlivější, než jsme si mysleli!

Bylinky na posílení imunity

Pro udržení správné funkce imunitního systému doporučuje výluh z osvědčených bylin, jako je tymián, estragon, třezalka tečkovaná nebo listí máty peprné. Tyto výluhy pro odolnost organismu doporučuje dědek kořenář Gyuri pít každý den a to i v případě, že už jsme onemocněli. I v tomto případě jsou účinné látky obsažené v rostlinách pomoci lidskému tělu s nemocí účinně bojovat a nakonec se i uzdravit.

Kromě těchto bylin je vhodné v případě nemoci, ať už je to koronavirus nebo pouhá chřipka, sníst každý den šest stroužků česneku a lžičku medu, případně kurkumu či zázvor. Tyto přírodní prostředky jsou totiž univerzální zbraní proti virům i ostatním mikrobům všeho typu, které v našem těle mohou dělat neplechu.

Kdo nechodí ven, nenakazí se

Sám dědek kořenář kromě bylinek dodržuje také jedno další zásadní opatření. Zůstává doma. „Jsem zamčený v bytě, občas vyjdu na zahradu nebo do lesa, ale vždycky jsem tam sám a nejsem s nikým jiným v kontaktu,“ odhalil svůj postup. Poradil také, že tato doba je ideální pro četbu a studium, na které se během běžných dní mnohdy vůbec nedostane.