David Hampl
13 dubna, 2020

Současná situace kolem světové pandemie zákeřné nemoci COVID-19 vyvolala řadu otázek na možnosti její léčby přírodními medikamenty připravenými z různých druhů bylin. Mezi bylináři a lidovými léčiteli se říká, že není choroba, na kterou by se v přírodě nenacházel nějaký lék. Přesto v případě koronaviru ani ti nejzkušenější znalci přírody váhají. Je to totiž nemoc nová a při jejím léčení z tradic čerpat není možné. Nicméně i tak existují způsoby, jak svému zdraví i v tomto případě pomoci.

Místo léčby prevence

Rady na přestání virové rány dal stařičký maďarský dědek kořenář Gyuri Szabó, který nemoci rostlinami léčí už přes čtyřicet let. I on je ale na pochybách. S jistotou může říct jen jedno: když zůstaneme doma, nemůžeme se nakazit.

„Bohužel nevím o bylině, která by byla proti tomuto viru účinná,“ uvedl pro maďarský internetový magazín. Co ale s jistotou udělat můžeme, je udržet naši přirozenou obranyschopnost těla v dobré kondici a funkční. O to se postarají ty nejmocnější bylinky, které v naší přírodě rostou.

Bylinky na posílení imunity

Pro udržení správné funkce imunitního systému doporučuje výluh z osvědčených bylin, jako je tymián, estragon, třezalka tečkovaná nebo listí máty peprné. Tyto výluhy pro odolnost organismu doporučuje dědek kořenář Gyuri pít každý den a to i v případě, že už jsme onemocněli. I v tomto případě jsou účinné látky obsažené v rostlinách pomoci lidskému tělu s nemocí účinně bojovat a nakonec se i uzdravit.

Kromě těchto bylin je vhodné v případě nemoci, ať už je to koronavirus nebo pouhá chřipka, sníst každý den šest stroužků česneku a lžičku medu, případně kurkumu či zázvor. Tyto přírodní prostředky jsou totiž univerzální zbraní proti virům i ostatním mikrobům všeho typu, které v našem těle mohou dělat neplechu.

Kdo nechodí ven, nenakazí se

Sám dědek kořenář kromě bylinek dodržuje také jedno další zásadní opatření. Zůstává doma. „Jsem zamčený v bytě, občas vyjdu na zahradu nebo do lesa, ale vždycky jsem tam sám a nejsem s nikým jiným v kontaktu,“ odhalil svůj postup. Poradil také, že tato doba je ideální pro četbu a studium, na které se během běžných dní mnohdy vůbec nedostane.

Sdílejte článek