Starý lékař pomáhá chudým dětem zdarma

Lékaři jsou nedílnou součástí naší společnosti. Bez těchto oddaných a statečných lidí bychom nemohli existovat. Při množství dnešních chorob se jedná o lidi, kterých bychom si měli vážit z celého srdce. A děkovat jim při každé příležitosti. Jejich práce je velmi náročná. Někteří z nich se jí ale nechtějí vzdát a pracují i dlouho po přechodu do důchodového věku.

Lékař se zlatým srdcem

„Budu pracovat, dokud budu mít sílu,“ říká 92letý dětský lékař. Během svého života pomohl mnoha dětem a ani v pokročilém věku se nechce vzdát svého celoživotního poslání. I ve svém věku má pevné zdraví a jeho zdravotní stav mu dovoluje stále ordinovat, i když to dělá jen dva dny v týdnu. Pro děti v jeho okolí je to velký dar, protože jinak by neměli žádnou lékařskou péči.

Dvakrát v týdnu pomáhá chudým dětem

Tento oddaný lékař ošetřuje chudé děti v Brazílii, protože jinak by si lékařskou pomoc nemohli dovolit. Tento dobrý skutek dělá velmi automaticky a vůbec si neuvědomuje, že dělá něco jedinečného. Pro něj je nejdůležitější, aby všechny děti byly zdravé a šťastné bez ohledu na jejich původ. Právě proto se rozhodl, že bude ordinovat zdarma.

Muž chce pracovat, dokud mu to zdraví dovolí

Každé pondělí a čtvrtek prohlíží chudé děti zdarma. Podle jeho manželky je muž stále zdravý a bude pracovat, dokud bude moci. Žena ho obdivuje celý svůj život, protože měl vždy obrovské srdce. Je velmi skromný a velmi nerad se zmiňuje o svých úspěších. Jeho cílem je stále to, aby děti vyrůstaly zdravé a šťastné, i když by mohl v klidu odpočívat v důchodu.

Cílem tohoto lékaře je pomoci co největšímu počtu dětí

Pro tohoto jedinečného lékaře není rozdíl v tom, jaké rasy jsou jeho pacienti nebo kolik peněz mají jejich rodiče. Nejdůležitější je lidský duch, který vždy předčí peníze. Je velmi příjemné se dívat na to, jak pomáhá malým dětem. A nám ostatním to posiluje víru v lidi. Takových lékařů (i jiných lidí) by mělo být na tomto světě mnohem více. Hned by byl náš svět mnohem hezčí.

Zdroj: animalsstory.com