Stateční hasiči zachránili topící se jeleny z jezera!

Hasiči jsou známí tím, že hasí požáry a zachraňují kočky ze stromů. To druhé je trochu stereotyp, který všichni známe. Pravdou je, že hasiči dělají pro společnost i zvířata všechno, co je potřeba. Hasiči mnohdy zachraňují zvířata v nouzi, ale rozhodně se nejedná pouze o kočky na stromě. Nedávno se hasičům podařila jedna netradiční záchrana.

https://www.theanimalclub.net/

Tonoucí se hasiče chytá

Hasičský sbor Rogers v Rogers v americkém Arkansasu byl zburcován občanem, který zahlédl tonoucí mládě jelena v jezeře Atlanta. Zvíře bylo velmi malé a naprosto bezmocné. Malý koloušek se topil, a proto k němu vyrazila posádka hasičů, kteří se k němu naštěstí dostali včas. Zvíře bylo naprosto vyčerpané, ale neustále bojovalo o svůj život.

Hasičský tým využil techniku, aby se k jelenovi dostal. Zachráněný jelen byl následně předán organizaci, která se stará o kontrolu zvířat. Tato neobvyklá mise hasiče ze sboru Rogers rozhodně nezaskočila. Není to sice jejich typický den v práci, ale se vším si poradili velmi dobře a rychle. Mnoho uživatelů sociálních sítí děkovalo hasičům za jejich práci a záchranu nevinného života.

Čtěte také: Malá holčička trpěla ošklivou artritidou. Pomohlo jí až vysazení některých potravin z jídelníčku

Jak se chovat, když najdete koloucha?

V lese můžete potkat malé jeleny, kteří vypadají velmi opuštěně. Ve většině případů to není pravda. Jejich rodiče jsou jistě v blízkosti a pouze čekají, až se vzdálíte a oni si pro své mládě přijdou. Jestli zvíře není viditelně zraněné nebo prokazatelně osiřelé, nemusíte ho vůbec zachraňovat. Zlatým pravidlem je, abyste na něj nesahali.

Jakmile člověk sáhne na mládě jelena i mnoha jiných savců, jejich rodiče je následně odmítnou. Mládě v přírodě zemře nebo se dostane do péče lidí a nikdy se již nedostane do volné přírody. Pokud není mládě zraněné, rozhodně na něj nesahejte. Mnohem lepší je zavolat některé z organizací nebo Lesům ČR, které se starají o tyto případy.

Zdroj: theanimalclub.net/