Statečný strážník riskuje vše pro záchranu uvízlého psa: Skromný hrdina, který zahřeje srdce

Na přelomu března a dubna se městský policista z Hluboké nad Vltavou, Patrik Brožek, stal hrdinou, když zachránil psa kokršpaněla. Odhodlaný strážník se neváhal svléci do spodního prádla a vytáhnout zmatené zvíře z bahna. Video z nahrávky celé události, které pořídil jeho kolega, se stalo populárním na sociálních sítích, kde mnoho lidí obdivovalo a chválilo jeho čin. Brožek sám sebe považuje za skromného a říká, že by se v podobné situaci zachoval stejně i v budoucnosti.

MP Hluboká nad Vltavou
MP Hluboká nad Vltavou

Ztracené fenky a naléhavá žádost o pomoc

Příběh začal před asi dvěma týdny, když jedné místní obyvatelce Hluboké nad Vltavou unikly dvě feny kokršpaněla. Psi se pohybovali po silnici směrem na České Budějovice, což způsobilo obavy majitelce, že je některý z řidičů na rušné komunikaci přejede. Proto požádala o pomoc Městskou policii z Hluboké nad Vltavou. „Hned po oznámení jsme vyrazili. Nejdříve jsme je nemohli najít, ale pak jsme je zpozorovali u odbočky na zoo,“ popisuje Brožek.

MP Hluboká nad Vltavou

Úsilí o záchranu uvízlé fenky

Nicméně ani policistům se zpočátku nedařilo psy odchytit a oba zvířata nakonec utekla každé jiným směrem. Mladší z nich, patnáctiměsíční Keysi, zamířila k vyprázdněnému Podhradskému rybníku, kde uvázla v bahnu a nemohla se dostat ven. Patrik Brožek, který byl u zásahu přítomen, nerozpakoval se a rozhodl se jít psu na pomoc. „Svléknul jsem se, abych si nezanesl uniformu, a považoval jsem to za nejlepší řešení. Mohli jsme sice volat hasiče, ale nechtěl jsem je zatěžovat,“ vysvětluje.

Čtěte také: Krásné přátelství malého miminka a velkého huskyho

MP Hluboká nad Vltavou

Díky odchytové tyči se mu podařilo vytáhnout Keysi z rybníka. Oba se poté očistili v myčce aut a pokračovali v hygieně každý ve svém domově. Druhá fenka se mezitím vrátila domů sama po několika hodinách. Brožek svůj čin nepovažuje za hrdinství, i když na sociálních sítích je takto označován. „Podle mě to není hrdinství. Mám rád zvířata a kdyby tam uvízla třeba labuť, šel bych tam znovu,“ připouští.

Skromnost hrdiny a jeho láska ke zvířatům

Policista má zřejmě zvláštní vztah ke zvířatům. „Mám také psa, kterého jsme našli běhat právě na této hlavní komunikaci (silnice na České Budějovice). Z hrází rybníků pocházejí i moje dvě kočky. Asi je to moje teritorium,“ sdílí Patrik Brožek s Českobudějovickým deníkem. Jeho čin dokazuje, že městská policie má ve svých řadách skutečné hrdiny, kteří jsou ochotni pomoci nejen lidem, ale i zvířatům v nouzi.

MP Hluboká nad Vltavou

Tento případ je inspirativní a ukazuje, že i malé činy mohou mít velký dopad na životy druhých, ať už jde o lidi nebo zvířata. Brožekův skromný přístup k celé situaci je také důkazem, že pravé hrdinství není o tom, jak sebe samého vnímáme, ale o tom, jak jednáme ve chvílích, kdy je naše pomoc potřebná. Jeho příběh je připomínkou, že i v každodenním životě můžeme být hrdiny, pokud jen máme odvahu pomoci druhým.

Zdroj: blesk.cz