Strašlivé výsledky pitvy obětí nákazy: Koronavirus jim sežral vnitřní orgány. Tento vir je ještě horší, než se čekalo. Co udělá lidem s orgány, šokovalo i lékaře

Čínští lékaři provedli pitvu obětí koronaviru. Tato pandemie, která za posledního půl tisíciletí nemá na světě obdoby, má na svědomí už několik tisíc mrtvých a šíří se bleskovou rychlostí mezi obyvatelstvo. Patologové už zjistili, co přesně virus s označením COVID-19 s lidským tělem vlastně dělá a nestačili zírat. Tohle totiž ještě nikdy předtím neviděli.

Nemoc rozložila vnitřní tkáně

Lékaři účinek nového koronaviru přirovnávají k jiným dosud známým smrtícím virům SARS a AIDS, které mají účinek podobný, ne však tak obrovsky zničující a především rychlý a ohromně nakažlivý. Virus napadá imunitní systém člověka a vyvolává jeho přehnanou reakci. Díky tomu organismus vlastně ničí sama sebe.

Poté, co čínští patologové otevřeli útroby dvou desítek zemřelých obětí koronaviru, byli svým nálezem šokováni. Nákaza u lidí zásadním způsobem narušila strukturu tkáně plic, srdeční svaloviny a dokonce měla za následek rozpad a zmenšení sleziny. Listu Global Times o svých zjištěních řekl Pcheng Č‘jong, ředitel intenzivní péče univerzitní nemocnice v nejvíce postižené oblasti Wu-chan.

Čtěte také: Naprosto nepředstavitelné! Tohle žádná matka rozhodně zažít nechce. I tato žena se z daného šoku musela dlouho vzpamatovávat. Po tom, co žena dala život dvojčátkům, jí doktor vyjádřil svoji lítost a řekl jí něco hrozného

Po týdnu od nákazy selhávají plíce

Podle vědeckého serveru IFLscience se průběh nemoc dělí do tří fází, z nichž třetí je pro mnoho nakažených obětí fatální. V této fázi, která nastává zhruba po týdnu po vypuknutí choroby, přechází stav z projevů mírného nachlazení a lehkého zápalu plic do závažného stavu, který může vyústit až k selhání dýchacího systému.

Krátce poté, co je organismus infikován, dojde k aktivaci imunitního systému, který v některých případech vyvolá tzv. cytokinovou bouři, což znamená, že systém reaguje přehnaně a namísto léčení stav napadeného organismu ještě zhoršuje. Je to vlastně stejný mechanismus, který se objevoval u legendární smrtící nákazy španělské chřipky, která svět zasáhla téměř přesně před sto lety, v roce 1918 a 1919.