Střešní okna Fakro

Předělat půdní vestavbu v obyvatelný prostor rozhodně není lehký úkol, protože práce skrývají velkou řadu úskalí. Jednou z prvních otázek bude vyřešení přirozeného osvětlení, samozřejmě skrz střešní okna. Ne všechna jsou však stejně kvalitní, a proto byste jej měli pečlivě vybírat.

Existují různé druhy

Nejprve se musíte rozhodnout, který typ okna bude právě vám více vyhovovat. Obvykle existují pouze dvě alternativy a to výklopně-kyvná nebo pouze kyvná střešní okna Fakro. Jediný rozdíl spočívá ve způsobu jejich otvírání, kdy se u prvního typu vyklopí okno až do úhlu 35°, zatímco u druhého typu se dá přetočit celé v úhlu až 180°. Samozřejmě pokud se jedná o okno určené čistě na půdu, můžete zvolit i větší průlet, kterým se bez problému dostanete na samotnou střechu k provedení případných oprav.

Získáte ideální výhled do okolí

Díky výklopnému otevírání pak získáte nerušený výhled do vašeho okolí, přičemž vás v něm nic nebude rušit. Skrz energeticky úsporné zasklení pak bude do místnosti pronikat dostatek slunečního záření, které bude tvořit velmi příjemnou atmosféru. Nemusíte se tak obávat tmavých zákoutí, do nichž byste museli nechat nainstalovat drahé žárovky. Úsporné zasklení tak umožňuje úsporu energie, jak elektrické, tak té vynaložené na vytápění. V tomto ohledu vám velmi pomůže sama příroda.

Okna mají velkou řadu výhod

Ať už se jedná o dvojí systém otevírání, nebo o energeticky úsporné zasklení, střešní okna Fakro jsou opravdovou špičkou ve svém oboru. Disponují také bezpečnostní zarážkou, aby se okno nepřevrátilo do nežádoucí polohy při kyvném módu. Zejména ve firmách pak oceníte jejich zvýšenou odolnost proti vloupání, nemluvě o velké škále vnitřních i vnějších doplňků. Díky nim si pak můžete samotné okno dokonale sladit s interiérem dané místnosti. Výrobky také obsahují automatickou ventilační kapsou.

Ať už se poohlížíte po jakýchkoliv střešních oknech, měli byste vyzkoušet ty od firmy Fakro. Jejich nesmírná kvalita a neutuchající inovace vás jistě nezklamou.