Stylový účes omladí každou starší ženu i o několik let

Najít skutečně šikovného kadeřníka není nic jednoduchého. Většina z nich se specializuje jen na určitý účes nebo styl a zbytek je jim poměrně cizí. Pokud ale najdete super kadeřnici, která vás zvládne ostříhat nejen podle trendů, ale také podle tvaru obličeje, typu vlasů a věku, pak máte vyhráno. Se správným účesem totiž můžete vypadat o spoustu let mladší.

Ideál téměř pro všechny

Existuje celá řada účesů, ze kterých můžete vybírat i v pokročilejším věku. Časem se vlasy pochopitelně mění a po padesátce jsou nejlepší volbou pro většinu žen kratší účesy, které tolik vlasy nezatěžují. Účes zvaný bob je asi nejpopulárnější, a to mezi mladými i staršími ženami. Výhodou je, že ho zvládne prakticky každý kadeřník. Nejlepší je pro jedince s vysokým čelem a slabými vlasy. Snadno oživí celý obličej a udělá vás mnohem mladší. Bob přitom může být:

  • s ofinou i bez ní,
  • asymetrický,
  • kaskádový.

Dlouhých vlasů se zbavovat nemusíte

Máte-li štěstí a krásné, zdravé a dlouhé vlasy vám vydržely po celý život, nemusíte je dávat pryč jen proto, že jste překročily padesátku. Můžete je nechat trochu prostříhat a dát jim hezký tvar, ale nemusíte je hned krátit. Snažte se uchovat si charakteristický vzhled, ale zároveň zvolit účes, se kterým budete vypadat mladší. Zkušený kadeřník by vám měl snadno poradit.

Čtěte také: Íránská dívka si podmanila svět internetu díky své neskonalé kráse. Seznamte se se sedmiletou Mahdis

Ofina je jednou z hlavních možností

Hodně lidí se ofině vyhýbá, protože si myslí, že je velmi obtížné s ní pracovat a udržovat ji. Bude-li ustřižená profesionálně, nebudete mít problém. Nesmíte se do jejího stříhání, ani zkracování ovšem pouštět sami doma. Ofina zvládne pár skvělých věcí. Zakryje vrásky a zabarvení kůže na čele a dokáže také úžasně zviditelnit oči.

Dejte si ale pozor, abyste neměli příliš zarámovaný obličej, protože to vám na vzhledu pár let přidá. Řekněte své kadeřnici o nerovnoměrnou, symetrickou a uvolněnou ofinu, která vám ubere pár let a budete díky ní vypadat jednoduše skvěle, mladistvě a energicky.