David Hampl
29 července, 2020

České hospodyňky jsou šikovné a zjistily, že tablety do myčky na nádobí se dají použít na spoustu dalších věcí. Měli byste si je proto koupit, i když myčku vůbec nemáte. Na rok vám možná vystačí jen jedno balení a naděláte s ním doma velkou parádu. Použít je navíc můžete na nejrůznější věci a ve všech místnostech. Poslouží v kuchyni i koupelně.

Nedílná součást kuchyňského vybavení

Každá žena má přípravky, bez kterých si nedokáže představit svou existenci v kuchyni. Pro většinu jde o prostředek na nádobí, čistící písek, houbičky apod. Přidejte do tohoto arzenálu také tablety do myčky a nebudete litovat. V kuchyni se hodí hned na několik věcí a až je vyzkoušíte, už bez nich nedáte ani ránu. V jakých oblastech je můžete naplno využít v kuchyni?

  • Proti zápachu z odtoku
  • Při čištění trouby
  • Při čištění silně znečistěného kovového nádobí
  • Při čištění koše na odpadky

Zápachu v odtoku nebo jeho ucpání zabráníte tím, že tabletu a pomalým proudem na ni budete lít horkou vodu z rychlovarné konvice. Budete-li chtít rozpustit i usazeniny a být si jistí, že vše zafungovalo správně, propláchněte odtok ještě octem. To je tradiční způsob, jak vyčistit cokoli.

Velká pomoc při úklidu kuchyně

Čištění trouby, plechů nebo forem na pečení budete potřebovat pomoc. Samozřejmě si můžete pořídit celou řadu speciálních produktů, které vám s tím také pomohou, ale tablety do myčky jsou mnohem jednodušší a využijete i na řadu dalších věcí. Stačí tabletu rozpustit ve vodě a v rukavicích roztok nanést na místo, které potřebujete vyčistit. Vše nechte alespoň 15 minut působit a poté setřete navlhčeným hadříkem. Ano, je to takhle jednoduché.

Další oblastí v kuchyni, na kterou se skvěle hodí, jsou plastové nádoby. Plast velmi rád absorbuje pachy, což zejména u odpadkového koše nemusí být nic příjemného. Stejně ji můžete použít i na plastové dózy, ve kterých se skladují potraviny. Zbavíte je tak nejen zašlých skvrn, ale především nepříjemného zápachu.

Obrovský pomocník v koupelně

Stejně jako v kuchyni, i v koupelně potřebujete často něco vyčistit. A i zde najdete spotřebiče, které rády pohlcují pachy ze svého blízkého okolí. Možností, kde a jak můžete tablety využít je i zde nespočet. Podívejme se na některé z nich:

  • odstranění zápachu z pračky,
  • čištění pračky,
  • praní bílého oblečení a záclon,
  • čištění toalety.

Zatočte s vodním kamenem

Hoďte do bubnu pračky dvě tablety a zaručeně a okamžitě se zbavíte nevítaného zápachu z oblečení. Kromě toho je ale můžete využít ještě dál. Podle českých hospodyněk buben praček nejen čistí, ale také odstraňují vodní kámen a celou pračku dezinfikuje. Během chvilky se tak můžete poprat s potížemi, které české domácnosti souží dnes a denně.

Pračku přitom samozřejmě musíte zapnout na prázdno se dvěma tabletami uvnitř. Ideální je zapnout program, který trvá dlouho a pere na vysokou teplotu. Tablety se přitom nedávají do bubnu, ale do dávkovače na prací prášek. Jedná se o velmi jednoduchý a finančně dostupný způsob, jak si vyčistit pračku a prodloužit její životnost.

Zkuste s nimi i vyprat

Do pračky ale můžete tablety dát i s prádlem. Teplá voda zkombinovaná s tabletou do myčky je zaručený způsob, jak se zbavit těžko odstranitelných skvrn z bílého prádla. Důležité je, abyste je nepoužívali na barevné nebo černé oblečení. Chemie v tabletách je silná a vaše oblíbené kousky by mohly vyblednout. Stejně tak je můžete použít i se záclonami jako odbarvovač zažloutlých tkanin.

V poslední řadě máme tip, jak využít tablety i na záchodě. Stačí, když jednu kapsli hodíte do mísy a necháte ji působit přes noc. Ráno uvidíte neuvěřitelnou čistotu, lesk a ani stopu po vodním kameni. Stejně vyčistíte i nádržku toalety.

Sdílejte článek