David Hampl
14 října, 2020

Stáří bývá idylicky vykreslováno jako období zaslouženého klidu po dlouhých letech strávených prací. A to nejčastěji v rodinném kruhu mezi vnoučaty. Ne každý však má takové štěstí, že onen klid v tomto životním období skutečně najde. Navíc se objevuje celá řada překážek, které starým lidem život spíše komplikují. Těmi nejčastějšími jsou onemocnění, která způsobují fyzická omezení různého rázu. Pokud daný člověk nemá členy rodiny, kteří mu poskytnou potřebnou péči a podporu, jeho situace se může výrazně zhoršit.

V nepříjemné situaci se ocitl 79letý důchodce Samuel z města Puebla nacházejícího se na jihozápadě Mexika. Svět nedávno obletělo video, které se záhy stalo virálním. Na jeho záběrech je zachycena scéna, kdy na ulici zastaví auto. Z něj je tento starý muž vysazen i s veškerými svými věcmi. Auto odjíždí a on je ponechán svému osudu. Najednou ztrácí rovnováhu a přímo uprostřed ulice upadne. Uveřejněné záběry z bezpečnostní kamery, která celou situaci zachytila, vyvolaly vlnu soucitu i pobouření nad chováním těch, kteří se drobného staříka tímto způsobem rozhodli zbavit.

Opuštěn vlastní rodinou

Lidé žijící v okolí místa incidentu uvedli, že muže dobře znají. Adresu jeho bydliště však neuvedli. K tomu se starý muž zmínil, že se nejedná o první případ, kdy se jej jeho vlastní rodina snažila opustit. Místní úřady se k řešení situace dosud nemají.

Vzhledem k popularitě tohoto videa napříč sociálními sítěmi je dost pravděpodobné, že se dané záběry již dostaly i k samotným členům rodiny starého muže. Již nyní přiměly řadu lidí v celém světě k tomu, aby svým starým příbuzným věnovali více času a péče. Právě společně strávený čas je to, co jim může zásadně pomoci ve vypořádání se s neduhy, jež jsou se stářím spojené.

Sdílejte článek