Svítící boty měly styl. Co ale dítěti provedli s nohou, to si jeho matka nemohla nechat pro sebe

Že chce mít dítě trendy boty, to rozhodně není nic zvláštního. Jedná se o zcela běžnou věc. pokud se podíváme na to, co je dnes jasným hitem, tak se jedná o takzvané svítící boty. Rozhodně jde o zajímavý výstřelek, který dokáže, že jejich nositel vynikne v davu. Matka jednoho chlapce z New Yorku se však rozhodla nenechat si problém s danými botami pro sebe. Vždyť šlo o jejího syna.

Skvěle vypadaly, ale?

Jako mnoho jiných matek, i tato je svému synovi koupila. Bylo mu 9 a právě tato obuv patřila do skupiny těch, bez kterých se rozhodně neobejde. Když mu je koupila, tak byl nadšený. Rázem je ihned musel vyzkoušet a začal je nosit. Ano, vypadaly skvěle, ale nikdo nečekal, co mu způsobí. I proto si matka následně vyčítala to, že je koupila. Bylo ale už pozdě. A tak se alespoň správně rozhodla varovat okolí.

Co se chlapci stalo?

Jako každý den, i tento měl dané osudné boty na nohou. Jak se ale ukázalo, raději si je neměl vůbec brát, jelikož to co mu způsobily nebylo absolutně nic pěkného. Měl je klasicky obuté, když najednou začal pociťovat nepříjemné pálení. To však nebylo ze světýlek, jelikož aby se takto výrazně rozžhavily není z fyzikálního hlediska možné. Přesto chlapce začaly pálit nohy a bolest byla stále větší.

Čtěte také: Senzační rychlý koláč podle legendárního receptu 12 lžiček těchto ingrediencí

Popáleniny 2 stupně

Vše skončilo tak, že měl chlapec popálené nohy. A rozhodně ne málo, jelikož tyto svítící boty mu způsobili popáleniny 2. stupně. Tak toto zranění diagnostikovali lékaři. Důvodem však nebylo teplo z diod, ale tekutina, která byla součástí daných bot. Ta následně začala pronikat až k chodidlu. Objevil se stejný efekt, jako by si člověk stoupl do silné kyseliny. I ta ho popálí.

Léčba byla dlouhá a komplikovaná

Žádná léčba popálenin není jednoduchá. A to platilo i v tomto případě. O to hůře, že se jednalo o popálená chodidla. Chlapec tak nemohl ani sám chodit, jelikož trpěl bolestmi. Musel jenom sedět nebo ležet a rodiče ho museli kamkoliv přenášet.

Jak se to stalo?

Nejpravděpodobnější vysvětlení je spojeno se situací, kdy se do bot dostane výrazná vlhkost. Kdy se namočí, nebo jinak navlhnou či zmoknout. Pokud jsou mokré delší dobu, může docházet k rozlepování materiálů a k tomu, že uzavřená chemikálie začne pronikat ven. Ta následně začne působit na lidskou kůži a co se stane. To již víte.

Nikdo jí to neřekl

Kdyby to věděla, nikdy by svému synovi dané boty na nohu nedala. Nic uvedeno nebylo ani v návodu, ani v diskuzích po internetu. Přitom by stačila větší odpovědnost výrobce a jasné upozornění na to, že dlouhodobé vystavení vlhkosti může mít negativní následky.

Matka varuje!

Málokdo ví, že boty by se měli nosit hlavně v suchých povětrnostních podmínkách. Pokud jsou dlouho vystavené vlhku, tak to může skutečně narušit jejich strukturu a může dojít k tomu, že se chemikálie dostane ven. Běžné boty se maximálně jenom rozlepí a jsou na vyhození. U svítících bot však může chemikálie vytéci tam, kde nemá co dělat. Proto matka důrazně varuje, ať rodiče dětí hlídají nejenom počasí, ale ať také kontrolují stav dané obuvi.

Jak vše dopadlo?

Celý příběh měl ještě dohru. Matka podala na firmu žalobu a požadovala nemalou náhradu za vniklou újmu. Firma se samozřejmě hájí tím, že se jí nikdy nic podobného nestalo, že její boty jsou kontrolovány a že nechápe, jak se to mohlo stát. Hlavní roli v tomto případu budou mít znalci a soud. Co si o případu myslíte vy? Jak dopadne a kdo je v právu?