David Hampl
27 září, 2022
, ,

Většina rodičů své děti velmi miluje a neustále se o ně bojí. Jakmile dorostou do školního věku, stanou se dost samostatní. Asi bychom se potom měli obávat méně, protože už o světě něco vědí a tuší, co jim může hrozit. Skutečnost je ale taková, že se o ně bojíme po celý život úplně stejně. V některých případech bychom jim ale měli věřit a neměli bychom se tolik bát, protože tím své děti jen děsíme.

Telefonát může uklidnit i vyděsit

Chlapec zavolal matce, že jde ze školy domů. Cesta mu měla trvat 30 minut autobusem. Uplynula ovšem hodina a půl. Stále se nevrátil, a proto mu matka volala zpátky na mobil. Když to zvedl, uslyšela hluk, nadávky a křik. Zeptala se ho, kde je. Chlapec jen odpověděl, že bude brzy doma a zavěsil. Matka mu volala zpět, ale už se svému synovi nedovolala. Telefon byl nedostupný.

Každé mamince by okamžitě v krku vyrostl knedlík a začala by panikařit. V hlavě se vytvoří mnoho nejhorších scénářů, co se asi jejich dítěti stalo. Mohl být napaden, okraden nebo ještě něco horšího. Co se mohlo stát, že se mu najednou nemůže dovolat? A proč mu cesta domů trvala hodinu a půl místo půl hodiny? Měla by zavolat policii a nechat po něm pátrat? Tohle všechno se odehrává v hlavě každé matky.

https://www.pexels.com/

Ne vždy musí být konec tragický

Matka se ihned začala oblékat. Prošla kolem nejbližších schodiště. Potom ji napadlo, že by měla zavolat třídnímu učiteli. Anebo nejdříve zavolat na policii. Znovu se podívá z okna na schodiště. Jsou tam dva vchody. Běhá z jedné místnosti do druhé a mezitím se znovu a znovu snaží dovolat na synův telefon. Uplyne dalších 20 minut, ale syn stále nikde. Najednou se někdo objeví ve dveřích.

https://www.pexels.com/

Chlapec je naprosto v pořádku doma a s úsměvem na tváři. Rozhodl se na poslední chvíli, že půjde ještě na hodinu historie. A ve třídě nemůže používat mobilní telefon. Křik a nadávky byli jen bezdomovci na zastávce, kteří se hádali. Chlapec netuší, co prožívala jeho matka. Ale protože ji chtěl potěšit, tak se ještě zastavil v obchodě pro čokoládu. Z tohoto příběhu plyne, že ne každá situace v životě dítěte je děsivá a neměli bychom se tolik bát.

Zdroj: pukuotukas.com

Sdílejte článek