Tablety do myčky a jejich netradiční využití při úklidu

Ať už doma máte či nemáte myčku na nádobí, tablety do ní byste měli z obchodu přinést tak jako tak. Tablety do myčky jsou v podstatě mycí dezinfekční prostředek ve formě tablety, což znamená, že je lze použít třeba i k mytí nádobí a dalším úkonům. Navíc jsou praktické a díky jejich jednotlivému balení se dají snadno přenášet třeba i na chatu nebo na výlet.

Vyčistí pračku i toaletu

Tablety do myčky se hodí k používání v každodenním životě. Pravidelně můžete například vhodit jednu tabletu do bubnu pračky a zapnout režim máchání, aby se spotřebič dokonale vyčistil a sloužit dlouhá léta. Pokud vhodíte jednu tabletu do záchodové mísy a počkáte, až se rozpustí, půjde mnohem lépe vydrhnout štětkou. Můžete ji klidně nechat působit přes noc. Tablety si totiž snadno poradí i se rzí a plakem.

https://www.pexels.com/

Ačkoliv jsme si konzumaci nedělního oběda velmi užili, po jeho vaření může v kuchyni zůstávat nepříjemný pach. Tohoto odéru se však zbavíte pomocí tablet do myčky. Naplňte větší hrnec ze čtvrtiny obyčejnou vodou, postavte na zapnutý sporák a vložte tabletu do myčky. Po rozpuštění už po pachu nebude ani památka.

Čtěte také: Nevíte, jak to zabalit? My vám poradíme!

Zatočí se zápachem i mastnotou

Pokud vám z nedělního oběda zbyl nejen pach v domácnosti, ale i připálené hrnce, pánve a pekáče, které momentálně nemáte ani čas, ani chuť drhnout, naplňte je vodou a přidejte jednu tabletu do myčky. Nechte působit přes noc, ráno půjdou veškeré připáleniny odstranit pouhým setřením houbičky. Pokud by nečistoty byly opravdu extrémní, postavte nádobu na zapnutý sporák a nechte vodu s tabletou několik minut vařit.

Potrápit umí i připečená mastnota uvnitř trouby a na dvířkách. Pokud nechcete drhnutím strávit celé odpoledne, rozmačkejte jednu tabletu do myčky ve vodě tak, aby se vytvořila hustá pasta. Tu naneste na houbičku, hadřík či jemný kartáček a postižená místa opatrně potřete. Nechte deset minut působit a nakonec vše omyjte čistou vodou.

https://www.pexels.com/

Vypere oblečení a zachrání porcelán po babičce

Mastné skvrny z oblečení se jen tak nevyperou, zvlášť, když je necháte zaschnout. Tablety do myčky si ale s jakoukoliv mastnotou poradí docela dobře. Jednu až dvě tablety přidejte do bubnu pračky spolu se znečištěným prádlem, navolte delší program a teplotu alespoň 40 °C. Oblečení bude opět zářit čistotou.

Porcelán po babičce patří k rodinným klenotům, avšak i když ho používáme jen při slavnostních příležitostech, může časem zažloutnout a zmatnět. Namočte ho proto do vody a přidejte k němu jednu tabletu do myčky. Nechte přes noc působit, ráno z vody vytáhnete zářivý a lesklý servis. Metodu ale nepoužívejte na neglazovaný porcelán či porcelán zdobený nálepkami či kovem.

Vyřeší ucpaný odtok a vodní kámen

Trápí vás ucpaný odtok v kuchyni nebo koupelně? Ačkoliv na odtok zanesený vlasy či velkými nečistotami si budete muset pořídit speciální přípravky, s běžnou mastnotou a drobnou špínou si tableta do myčky poradí dobře. Rozdrťte jednu tabletu například paličkou, nasypte ji do ucpaného odpadu a zalijte vroucí vodou. Odpad rázem odteče.

Rychlovarná konvice je nenahraditelný pomocník, bohužel se v ní často usazuje vodní kámen. Odstraníte ho, když do ní vhodíte čtvrtinu tabletky do myčky, zalijete litrem vody a necháte projít varem. Následně vodu vylijte a alespoň ještě jednou převařte jen čistou vodou. Tato metoda nezanechává žádný zápach, na rozdíl od oblíbené metody čištění octem.

https://www.pexels.com/

Pomůže vám ušetřit

Ačkoliv tablety do myčky nepatří mezi nejlevnější prostředky, pomohou vám ušetřit spoustu peněz a nervů. Díky jejich univerzálnímu použití je totiž můžete použít k mnoha účelům, aniž byste museli na každý povrch shánět speciální a mnohdy ještě dražší přípravek. Domácí prostředky a babské rady zase někdy nebývají dostatečně účinné a jejich sílu rozhodně nelze srovnávat s chemickou variantou. V případě zmíněného octa navíc nehrozí nepříjemný zápach.

Zdroj: xitrosti.com