Tablety do myčky nemusíte použít jen v kuchyni. Co s nimi můžete dělat?

Máte doma myčku na nádobí? V tom případě máte ve své kuchyni také prostředek, který můžete použít na nespočet dalších způsobů. Tablety do myčky jsou velmi zajímavé čistidlo, které vůbec nemusíte používat jen v myčce. Skvěle vám vyčistí odpad ve dřezu, pračku i troubu. Musíte jen vědět, jak ji správně použít a nebát se toho. Tyto triky vám totiž ušetří čas i práci.

Nepříjemný zápach z pračky

Hodně lidí trápí silný zápach z pračky. Je to způsobené vlhkostí, vodním kamenem i přítomností plísně. Měli byste nechat neustále otevřená dvířka, ale také alespoň jednou za čas vyprat prádlo na vysokou teplotu. Jestli to nepomůže, vhoďte do bubnu pračky dvě tablety do myčky. Nastavte pračku alespoň na 40 stupňů a nechte ji vyprat na prázdno.

Jednoduché čištění trouby

Nikomu se nechce čistit troubu. Není se čemu divit. Je to zdlouhavé a nepříjemné. Jestli chcete mít vždy po ruce skvělý prostředek, který vám ušetří čas, zkuste tabletu do myčky. Rozpusťte ji v horké vodě a pomocí hadříku nebo houbičky ji naneste po povrchu trouby. Nechte 15-20 minut působit a potom směs setřete čistým hadříkem. Jestli to nestačí, celý proces opakujte.

Čtěte také: 10 m² ke skromnému životu stačí. Žena zde má vše co potřebuje

Připečené plechy a pekáče

Stejně jako v troubě, tablety působí také na připečené nádobí. Každému se někdy podaří připálit pánev, plech nebo pekáč. Nejjednodušší způsob, jak je vyčistit, je napustit do nich horkou vodu a nechat tam rozpustit tabletu do myčky. Nechte ji působit přes noc a ráno nádobí umyjte jako obvykle. Musíte prostředek zcela umýt a zkontrolovat, že jsou všechny spáleniny pryč.

Čištění odtoků v umyvadle a ve dřezu

Není nic jednoduššího, než s tabletou vyčistit odtoky. Položte ji do odtoku v umyvadle, ve dřezu, sprše nebo vaně. V rychlovarné konvici si uvařte vodu a horkou vodu pomalu nalévejte na tabletu. Ta se začne rozpouštět, bublat a vyčistí vám špinavé odtokové cesty. Stačí, když ji tam necháte 10-20 minut působit. Nakonec můžete odtok ještě prolít octem.

Zdroj: woman.tiscali.cz