Tahle žena vyvolává četné pohoršení. Proč? Jedná se o lovkyni, která zabíjí vzácná africká zvířata. Poté se s nimi dokonce fotí jako s unikátní trofejí. Je její chování vůbec normální? Co si myslíte?

Afrika je unikátní kontinent hlavně proto, že zde žije celá řada velmi vzácných zvířat. Řadu z nich můžeme v Evropě spatřit jenom v ZOO. V Africe mají výhodu, že jsou ve svém přirozeném prostředí. Mnoho lidí je sem jezdí pozorovat, na čemž není nic špatného. Co ale dělá tato žena, to už je k zamyšlení. Není běžnou turistkou, ale lovkyní. Neloví však pomocí fotoaparátu, jako řada jiných lidí. Ona má skutečnou pušku. A daný zvířata zabíjí.

Loví i vzácná zvířata

Příběh této ženy oblétl svět a mnoho lidí nechápe, že je vůbec něčeho takového schopná. Jak z důvodu, že jí nevadí zabít něco živého, tak z důvodu, že jí nebaví zastřelit vzácné zvíře, které by se mělo naopak chránit. A podle všeho to vypadá, že jí to dokonce baví. Ostatně to potvrzují jak její fotografie, tak i různé komentáře, které k nim Tess Talleyová z Kentucky přidává. Mnoho lidí je z jejího chování doslova zhnuseno. Nedivíme se jí.

Čtěte také: KATASTROFA: Ledovka v Česku potrápila řidiče. Během pár okamžiků došlo k řetězové nehodě 10 vozidel

Kdo má peníze, může se stát také lovcem

Šokující na všem je, že to není jenom Tess, která může takto přijet do Afriky a beztrestně zastřelit vzácné zvíře. Může sem přijet doslova kdokoliv. Kdo má peníze a zaplatí, ten se může vydat do divočiny na lov konkrétního zvířete. Zatímco u nás se v lese loví hlavně přemnožená zvěř, zde mají boháči možnost zastřelit si zvíře, které je na pokraji vyhynutí. Je to vůbec možné a kdo to dovoluje?

Chlubí se na sociálních sítích

Když se podíváme na profil, který má Tess Talleyová na sociálních sítích, tak musíme říci, že z něho doslova mrazí. To proto, že je plný jejích fotek, kde pózuje s řadou vzácných zvířat. A ty jsou její trofeje. Na fotkách má pušku a usmívá se u zabitého zvířete. Tím pochopitelně mnoho lidí šokuje. Ti nechápou, proč to vůbec dělá.

Celá věc má ještě druhou stranu mince

Pokud se na d vším tím pozastavujete, je třeba říci, že toto jednání má ještě druhou stranu mince. Nebudeme zde řešit to, že někoho baví střílet zabíjet zvířata. Podíváme se na to, jak je vůbec možné, že tato žena a mnoho dalších lidí může vyjet do Afriky a zabít třeba žirafu, klokana, slona, lva a mnoho dalších zvířat. Copak nefunguje jejich ochrana?

Právě že funguje. A je unikátní, že vše financují také tito lovci. Ti přijedou do Afriky a zaplatí nemalý obnos za to, že mohou ulovit zvíře. Nemohou však vyrazit sami kamkoliv a zde jakékoliv zvíře zastřelit. Je jim vždy přesně určeno, o jaké zvíře má jít. O dohled se zde starají lovci. Velmi často jde o kusy staré, nemocné, nebo třeba agresivní, které ohrožují ostatní. Dané zvíře je tedy buď na pokraji své přirozené smrti, nebo je rizikem. Tím, že ho může lovec zabít získávají místní organizace peníze na to, aby mohly chránit zbývající populaci. Toto už zní logicky, ale je pravdou, že etická stránka věci je stále problém.