Tajemství babiček na úklid, která by měl znát každý

Úklidové triky našich babiček se vám budou hodit vždy, když nebudete mít po ruce moderní nástroje a čisticí prostředky, anebo v případě, že chcete mít svou domácnost bez chemie a bez použití moderních technologií. V každém případě bude díky nim váš domov krásně vonět, bude dokonale čistý a nebudete si muset lámat hlavu s tím, co máte doma a co ne.

https://www.newsitamea.gr/

Pravidelnost je klíčem k úspěchu a jednoduchosti

Za starých časů se ženy věnovaly domácím pracím každý den. Dnes si to často necháváme jen na jeden den a potom se cítíme unavené. Když strávíte každý den 5-10 minut jednoduchou činností, budete toho mít o víkendu mnohem méně na práci. Každý den ustelte postem, umyjte nádobí a zameťte podlahu. Uvidíte, že si usnadníte život a ušetříte čas, který můžete věnovat rodině.

Mnoho hospodyněk se i dneska učí vyrábět přírodní čisticí prostředky podle receptů a metod našich babiček. Vyrobit si můžete například vlastní čistič oken. Chemické prostředky dřív nebyly. Vyrobit si proto můžete vlastní z jednoho šálku vody, jedné polévkové lžíce bílého octa a jedné polévkové lžíce alkoholu. Všechny ingredience smíchejte a nastříkejte na okna nebo zrcadla. Otřete bavlněným hadříkem.

Čtěte také: Na mšice? Jedině s tímto přírodním postřikem!

https://www.newsitamea.gr/

Staré bavlněné oblečení můžete použít ještě jednou

Většina babiček používala na úklid stará bavlněná trička a ponožky, které už nebyly dost dobré na běžné nošení. Kromě hadrů na úklid si z nich můžete vyrobit také utěrky na nádobí. Díky svému složení a vysoké kvalitě vydrží tyto hadry a utěrky věčně. Navíc nebudete muset staré oblečení zbytečně vyhazovat a využijete ho dalším způsobem.

Jestli chcete mít nádherně voňavý domov, můžete si vyrobit také domácí osvěžovač. Použijte 100% vanilkový extrakt. Pár kapek vanilky nakapejte na kousek bavlny a schovejte ji do květináčů, skříní nebo na další místa, která vás jen napadnou. Díky vanilce bude váš interiér vonět jako pižmo, což je pro většinu lidí velmi příjemné.

https://www.newsitamea.gr/

Vyrobte si dokonalé přírodní bělidlo na oblečení

Zažloutlé oblečení neudělá radost nikomu z nás. Na vybělení vám přitom postačí obyčejný citron. Vložte citron do jednoho litru horké vody. Zažloutlé oblečení vložte do vody a nechte ho tam ležet jednu až dvě hodiny. Potom oblečení vymáchejte ručně nebo dejte oblečení klasicky do pračky a vyperte ho, jak jste zvyklí. Nechte vše uschnout na slunci, aby přirozeně uschlo a ještě více se vybělilo. Uvidíte, že zažijete malý zázrak, a přitom je metoda neuvěřitelně jednoduchá.

Další trik našich babiček se týká osvěžení podlahy. Jedlá soda je přírodním deodorantem, který se skvěle hodní na podlahy. Jediné, co musíte udělat, je smíchat malé množství jedlé sody v kbelíku s vodou a nenést tuto přírodní směs na všechny podlahy, které máte doma. Potom stačí podlahy jednou setřít čistou vodou a nechat je přirozeně uschnout.

https://www.newsitamea.gr/

Stěny budete mít čisté od shora dolů

Pro někoho to zní logicky, ale ne všichni to praktikujeme. Vždy začínejte uklízet od shora dolů, protože jedině tak budete mít vše dokonale čisté. Navíc byste neměli zapomínat ani na úklid stěn. Údržbu dělejte jen jednou za pár týdnů. Myslete ale na to, že i na stěnách se drží prach a měli byste ho jednou za čas odstranit. Pomůže vám na to obyčejná prachovka.

Na prach byste neměli zapomínat ani v případě stropního ventilátoru, na který mnoho lidí úplně zapomíná. Místo toho, abyste k čištění používali cokoli jiného, vsaďte na obyčejný povlak na polštář. Jedna uzavřená strana povlaku na polštář pomůže nezaplnit zbytek domu prachem, který byste potom museli znovu uklízet z nábytku, podlahy a dalších povrchů. Nemusíte do své domácnosti začlenit všechny metody, ale alespoň některé z nich vám zaručeně pomohou při každodenních domácích činnostech. Budete mnohem spokojenější a váš domov čistější.

https://www.newsitamea.gr/