Redakce ProSvět.cz
1 ledna, 2023

Není lepší způsob, jak oslavit Vánoce, než se speciálním převyprávěním oblíbené klasické pohádky Popelka. Zažijte o letošních svátcích její nadčasový půvab a kouzlo!

Vánoce se každoročně neobejdou bez nadčasové klasiky Tři oříšky pro Popelku. Letošní sezóna je výjimečná - je to poprvé, kdy si diváci budou moci vychutnat tuto srdceryvnou pohádku na počest Libušky Šafránkové, jejíž zářivý život letos tragicky ukončila rakovina. Jejímu odkazu můžeme vzdát hold a oslavit ho prostřednictvím znovuobjevení některých méně známých faktů o Třech oříšcích pro Popelku! Pojďme společně prozkoumat tato zábavná tajemství - všechny nás čeká nezapomenutelný zážitek!

Při natáčení v Národním parku Šumava došlo k tragédii, když Trávníčkův kůň spadl do hluboké sněhové díry rychleji než mrknutí oka.

Vítr jim foukal do tváří a princ se zběsile hnal za Popelkou, která prchala z jeho zámku. Chudák Trávníček musel běžet neuvěřitelných padesátkrát, než se jim podařilo zachytit ten dokonalý okamžik filmové romantiky!

Režisér byl odhodlán udělat z pohádky mistrovské filmové dílo, a tak chtěl mít dokonalé záběry s každým použitým drahým filmem. Každá scéna měla jen jednu šanci, jak se trefit do černého - žádné druhé šance!

Během natáčení Popelky v Československu hrál ikonickou roli Juráška kůň jménem Boněk. Jak napovídá jeho jméno (Boněk v překladu znamená "požehnání"), tato koňská hvězda byla na place opravdovým požehnáním!

Postava Heleny Růžičkové je v německé verzi pohádky poeticky nazývána Kleinröschen, což znamená "malá růže", což dokonale odráží krásu a jemnost, kterou sdílejí jak růže, tak postava Heleny.

Představitelka Dory Dana Hlaváčová byla chybně uvedena jako Daniela, což je v jinak dokonalé inscenaci hrubá chyba.

Popelka a princ zachovali svůj milostný vztah cudně - žádné zamilované rty! Ačkoli se tento nadčasový příběh odklonil od konvencí pohádek, přesto okouzlil diváky svým klasickým příběhem.

Existovaly tři verze téže bytosti - jedna v teplém, stabilním prostředí, druhá uprostřed ledového chladu lesa a poslední někde daleko za mořem, kde sněžilo. Bylo opravdu pozoruhodné, jak se tyto tři podivně propletené životy staly!

Helena Růžičková se ujala výzvy ztvárnit mladistvou nevinnost a půvab v roli Droběny, baronky z Kratiháje ve Zvonoklasech. Její podmanivý výkon oživil příběh této oblíbené postavy.

Po šesti měsících natáčení, kdy čekala dítě, se Dořiny sny staly skutečností, když na svět přivítala dceru. Společně nyní žijí v Mladé Boleslavi a vytvářejí krásné vzpomínky, které přetrvají navěky.

Rolf Hoppe, vynikající herec, který proslavil především role krále v oblíbených adaptacích pohádky, vytvořil vlastní divadlo přímo v Drážďanech a překročil tak hranice!

Při natáčení v Německu byl vzduch naplněn jedinečnou vůní - umělým sněhem z dalekých rybích konzerváren!

O vytouženou roli prince se ucházely stovky uchazečů, což v divadelních kruzích vyvolalo vzrušující rozruch.

Václav Vorlíček, známý režisér Popelky, si za převyprávění této klasické pohádky přišel na mezinárodní tržby na úctyhodné 3 miliony korun.

Zdroj: woman.tiscali.cz

Sdílejte článek