Tajemství úspěšného pěstování okurek: Češi odhalují revoluční trik, který zaručuje bohatou sklizeň po kilech!

Okurky patří mezi nejoblíbenější druhy zeleniny, které si hodně lidí pěstuje na zahradě. Domácí okurky jsou samozřejmě nejen levnější, ale také mnohem chutnější než okurky z obchodu. Jestli milujete okurky a chcete je pěstovat, zaručeně chcete mít obrovskou úrodu. Podívejme se na pár věcí, které musíte udělat pro velkou úrodu okurek na svém záhonu.

www.ireceptar.cz

Jak získat velké rostliny?

Vertikální záhony jsou velmi praktické. V případě okurek získáte mnohem větší úrodu, když budete mít vysoké rostliny. Nejen, že u nich nebudete muset klečet při sklízení, ale také budou mnohem lépe růst. Když bude rostlina vysoká, okurky budou mít lepší přístup ke vzduchu i světle. A také bude mnohem menší riziko, že je napadne plíseň. Pro rychlý růst okurek budou potřebovat hodně vody. Dávejte si ale pozor, aby se listy ani plody nedotýkaly vlhké země, jinak budete mít problém.

ireceptar.cz

Chraňte okurky před plísní a škůdci

V první řadě byste na okurky měli používat jedlou sodu. Snížíte tím riziko vzniku plísně a odradíte také škůdce, kteří by si jinak na okurkách s radostí pochutnali. Pravidelně na rostliny používejte roztok z jedlé sody a vody. Tento roztok vám poslouží jako prevence, nikoli jako léčba na napadené rostliny. Postačí vám 2 polévkové lžíce jedlé sody, 50 gramů nastrouhaného mýdla na praní a 10 litrů vody. Na mýdlo nezapomeňte, protože díky němu bude roztok na rostlině držet déle.

Čtěte také: Přejete si neustále čistou a uklizenou kuchyň? Pak postupujte dle těchto doporučení

ireceptar.cz

Vyberte okurkám správné společníky pro větší růst

Stejně jako jiné rostliny, také okurky potřebují správné sousedy, aby rychleji rostly a lépe plodily. Pro okurky jsou nejlepšími sousedy ředkvičky, které je budou chránit před škůdci. Naopak je nikdy nevysazujte blízko brambor, lilků nebo tykvovité zeleniny (dýně, cukety, patisony ad.). Okurky patří také mezi tykvovitou zeleninu a s dalšími druhy stejné čeledi si příliš nerozumí. Mnoho zahrádkářů okurky vysazuje také blízko rajčat, které jejich růst nádherně podpoří.

Zdroj: ireceptar.cz