Takto připravené vepřové maso si zamilujete. Bude dokonale měkké a šťavnaté, bude ve famózní marinádě a to vše můžete mít na talíři za pouhých 30 minut. Připravte si jedno z nejlepších jídel vašeho života

Zná to asi většina žen. Když přijdeme pozdě odpoledne nebo večer domů, jsme po celém v práci dni většinou tak unavené, že se nám do žádného příliš velkého vaření nechce – rodina ale vyžaduje teplou večeři. Co s tím? Pokud je to i váš případ, vyzkoušejte náš recept na křehké vepřové maso s domácí marinádou. Slibujeme, že večeře bude velmi jednoduchá, chutná a navíc i zdravá.

Reklama

Co budeme potřebovat?

Na přípravu naší lahodné večeře budeme potřebovat jeden kilogram vepřového masa, jednu polévkovou lžíci sójové omáčky, jednu polévkovou lžíci kečupu, jednu polévkovou lžíci hořčice, jednu polévkovou lžíci medu, olej a sůl dle chuti.

Jak si připravit chutnou a snadnou marinádu?

Nejprve si připravíme marinádu, do které následně maso naložíme. Nakládání do nejrůznějších marinád je v současné době velmi oblíbeným způsobem přípravy masa. Marináda totiž napomůže k rozpadu vazeb mezi bílkovinami v masu, a to se tak následně stane měkčím a šťavnatějším, což je především u vepřového masa často velmi žádoucí. Příprava naší marinády je velmi snadná. Ve větší míse jednoduše smícháme sójovou omáčku, kečup, hořčici a med. Vzniklou směs důkladně promícháme a na závěr přidáme sůl. Pokud máte rádi pikantnější jídla, můžete do marinády přidat i jiné koření, například pepř, papriku či trochu chilli.

Reklama

Jak si připravit maso?

Poté necháme marinádu chvilku odležet, aby do sebe jednotlivé ingredience lépe pronikly, a mezitím si připravíme maso. Maso omyjeme a nakrájíme na tenké plátky. Dalším krokem je již jen vložení takto připravených plátků do pekáče a jejich zalití marinádou. Marinádu následně do masa zapracujeme rukama a plátky necháme ponořené v marinádě alespoň po dobu dvou, lépe však tří hodin. Obecně se doporučuje maso s marinádou uložit do chladničky, aby při pokojové teplotě, především teď v létě, nedocházelo k množení případných bakterií. Během doby, kdy je maso v ledničce, můžete například relaxovat, dívat se na televizi, číst si a podobně. Maso si lze ale takto samozřejmě připravit i den předem, nechat ho v ledničce přes noc a následující den po příchodu z práce se rovnou pustit do pečení. Záleží jen na vás, co vám více vyhovuje.

Reklama

Následně namarinované maso vyjmeme z pekáče a dáme na plech. Maso pokapeme trochou oleje a překryjeme alobalem. Posledním krokem je vložení plechu do trouby předehřáté na sto sedmdesát stupňů. V troubě takto pečeme přibližně po dobu třiceti minut. Po uplynutí tohoto času alobal z plechu odstraníme a dopečeme do zlatova.

Proč je maso v troubě zdravější než na pánvi?

Již jsme uvedli výše, že takto připravené večeře je i zdravá. Důvodem je její příprava, maso pečené v troubě je obecně lehčeji stravitelné a také méně kalorické než maso připravované na oleji na pánvi. Pečení v troubě totiž nepřidává masu žádné dodatečné látky z použitého oleje. Naše křehké vepřové maso připravené v troubě doporučujeme podávat především s bramborami, v létě s čerstvým zeleninovým salátem.

Reklama