Tanečník s nadváhou, který si získal fanoušky po celém světě

Velmi často posuzujeme ostatní jen podle vzhledu. Proto pokud si představíme profesionálního tanečníka, na mysl nám vytane vypracovaná sportovní postava s vyrýsovanými svaly. John Lindo by ale tento stereotyp dost nejspíš nabourá. Ačkoliv má víc než pár kilo navíc, širokou veřejnost oslňuje neuvěřitelnými tanečními výkony a vyhrává jednu soutěž za druhou.

Talent je důležitější než váha

Je příkladem toho, že váha a taneční dovednosti spolu nemusí souviset a že i s pár kily navíc se dají podávat fantastické výkony, pokud má člověk talent. John Lindo začal tančit začátkem devadesátých let. Od malička byl velkým hudebním fanouškem a tanečního stylu West Coast Swing. Získal mnoho tanečních titulů a tančil se skvělými partnerkami.

Když začal vyhrávat soutěže, rychle vzbudil zájem široké veřejnosti. Jeho choreografie jsou perfektně promyšlené od prvního kroku do posledního, dokáže vykouzlit taneční náladu a po parketu téměř pluje. Videa, na kterých tančí například s tanečnicí Deborah Szekelyovou, obletěly celý svět. Je z něj přímo cítit vášeň a nadšení pro pohyb.

Založil taneční školu

V současné době má John Lindo svou vlastní taneční školu, kam se za ním sjíždí tanečníci z celého světa. S přátelským úsměvem jim rozdává rady, vede jejich kroky a učí je dávat do tance vše. John se také věnuje choreografii, a to s velkým úspěchem. V neposlední řadě čas od času sám zasedá v porotě v tanečních soutěžích a navštěvuje nejrůznější workshopy.

John Lindo si šel odhodlaně za svým, nebál se předsudků ani toho, co si o něm budou ostatní myslet. Je velkým vzorem pro všechny, kdo mají obavu zcela se oddat svým koníčkům. Strach z toho, jak nás uvidí ostatní, je velmi často příčinou toho, že nezkusíme něco, co by nás mohlo učinit šťastnými. Ale pokud i hřmotný muž s nadváhou může být úspěšným profesionálním tanečníkem, pak by ani našim snům nemělo stát nic v cestě.