Tato studie potvrdila slova většiny rodičů. Druhé dítě je jiné, než to první. V čem? Je podstatně zlobivější, má vzpurnější povahu a hůře se vychovává. Proč se to vůbec děje? Co říkají odborníci? -
Menu

Tato studie potvrdila slova většiny rodičů. Druhé dítě je jiné, než to první. V čem? Je podstatně zlobivější, má vzpurnější povahu a hůře se vychovává. Proč se to vůbec děje? Co říkají odborníci?

Konečně se objevila studie, která potvrzuje slova rodičů dětí po celém světě. Ti rodiče, kteří mají dva potomky totiž shodně uvádějí jednu věc. jakou? Říkají, že jejich děti jsou rozdílné. Že jedno je vždy hodnější než to druhé. A shodují se na jedné věci. Hodnější je dítě prvorozené, zatímco s druhorozeným jsou vždy problémy. Jde tak nejenom o zajímavé téma k diskusi, ale podobné názory se staly také podklady pro vědeckou studii, která má potvrdit nebo vyvrátit, zda je tomu skutečně tak. Jaký je závěr?

University of California přináší výsledky

Kdo se na této studii podílel? Primárně se jednalo o vědce z University of California, kteří byli doplněny také odborníky z Los Angeles. Celkové vedení měl doktor E. Black, který je ve svém oboru považován za skutečnou kapacitu. Úkol byl poměrně jasný. Bylo třeba zjistit, zda je skutečně tak velký rozdíl mezi prvorozeným a druhorozeným dítětem. A výsledek? Je poměrně šokující. Studie poukazuje třeba i na to, že druhorozené dítě není tolik úspěšné ve škole, jako je tomu v případě prvního potomka. A to i přesto, že oběma dětem byly dány stejné možnosti vzdělání, a to jak pokud jde o geografickou dostupnost škol, tak i finanční možnosti rodičů.

Zkoumaly se také možné problémy se zákonem

I tomu se zmíněná studie věnovala a my musíme říci, že i tady jsou zjištění celkem alarmující. Bylo potvrzeno, že druhé děti mají větší pravděpodobnost toho, že budou mít problémy se zákonem. A ta pravděpodobnost je celkem vysoká. Jaká je větší šance, že se dítě vydá na dráhu zločinu? Je o celých 40 procent větší, než je tomu v případě prvního dítěte. Opět musíme zmínit, že celkové podmínky výchovy jsou u obou potomků stejné.

Jaké je chování druhorozených dětí?

Zohledněna byla také výchova. I zde jsou výsledky jasné a vycházejí v neprospěch druhorozených dětí. Nejčastěji se zmiňuje to, že jsou děti vzpurné, že vzdorují, neposlouchají, mají svou hlavu a je velmi těžké zvládat. A to i přesto, že rodiče již mají po prvním dítěti určité zkušenosti s výchovou a tak by neměl být takový problém je dovychovat. Jak se ale ukazuje, problém to je.

Jak se s touto situací vypořádat?

Je to velmi komplikované, ale stále je zde prostor pro zvládnutí. Je třeba snažit se dítěti věnovat, stejně jako je na místě dopřát mu určitou volnost, ale v rámci mezí. Také je nutné zohlednit vliv staršího potomka. Ten má na vývoj mladšího větší vliv. Jak je to možné? Často mu je více dovoleno a často se chová vzpurněji, ale na svůj věk stále adekvátně. Toto mladší dítě okouká a dělá v podstatě to samé. Ale v dřívějším věku, což je problém. A tak se dítě s každým dalším měsícem stává nezvladatelné.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Kamera na chodbě zachytila velké drama. Na schodišti nebylo instalováno…

Kamery na chodbách jsou zde hlavně proto, aby hlídaly naši bezpečnost a aby mohly pomoci odhalit různé trestné činy, nebo…
ZE ŽIVOTA

Tato rodina moc chtěla psa. A tak se vydala do…

Mít psa není dnes až tak nic výjimečného. Někteří ho mají jako člena své rodiny, jiní ho mají zase jako…
ZE ŽIVOTA

Cyklista během svého výletu uviděl ležícího psa, který v zubech…

Muž se jel projet na kole a když vyjížděl tak rozhodně nečekal, co ho na jeho cestě potká. K čemu zde…
ZE ŽIVOTA

Jednoho dne uviděl muž své sousedy, jak vyklízejí svůj dům,…

Že se lidé stěhují třeba za partnerem nebo partnerkou, že se stěhují za prací, nebo třeba z bytu do domu, to…
ZE ŽIVOTA

Tyto děti se narodily předčasně a lékaři měli co dělat,…

Každé těhotenství by mělo v ideálním případě trvat kolem 9 měsíců. Bohužel se mohou objevit i komplikace a v tom případě dojde…
ZE ŽIVOTA

Tohle bylo opravdu šokující. Na kameru bylo zaznamenáno, jak velmi…

Zabezpečit dům tak, aby zde malým dětem nehrozilo nebezpečí, je důležitým úkolem každého rodiče. Přesto může stačit jenom malá chvilka…